NASZA WIELKA TAJEMNICA

15 stycznia o 15:15 bądźcie z nami na naszym profilu facebookowym

 


boys_fotografia_na_plakat-3BOYS

Geneza zespołu  to książkowy przykład jak inwencja twórcza żądnej przygód paczki młodych ludzi może wyjść naprzeciw wszelkim nastrojom, a za tym oczekiwaniom ówczesnego rynku oraz każdego człowieka, tym bardziej z początku Polski lat dziwięćdziesiątych. Cel był prosty i przejrzysty w swej wymowie: “gramy dla ludzi…“.

http://www.boys.art.pl/


agnieszka_twardowskaAgnieszka Twardowska

WIEK: 24
MIEJSCE URODZENIA: Strzelno
ZNAKI SZCZEGÓLNE: z jednej strony zakochana w ,nastrojowych balladach, a z drugiej strony znakomicie czująca rytmiczną muzykę pop, funky i soul.

Agnieszka już 17 lat występuje na scenie i śpiewa, a przez pół swojego artystycznego życia namawiana była do pokazania swojego olbrzymiego talentu wokalnego w telewizji. To znajomi przekonali ją do spróbowania swoich sił w „The Voice of Poland”. Podczas przesłuchań w ciemno podbiła serca jurorów piosenką „Stay with me” z repertuaru Sama Smitha. Występem Agnieszki zachwyciła się Edyta Górniak, spodobała się również Tomsonowi i Baronowi. Jej pięknemu głosowi nie oparli się też Justyna Steczkowska i Marek Piekarczyk. Ten występ wciąż cieszy się wielką popularnością w sieci. Na YouTube zebrał już ponad 1 300 000 wyświetleń. Agnieszka dotarła do ćwierćfinału. A Marek Piekarczyk powiedział o niej, że ma „bezcenny dar przekazywania uczuć”. Agnieszka była też uczestniczką V edycji programu rozrywkowego Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w trakcie którego wykonała hity takich gwiazd jak Rihanna, Ellie Goulding (wygrany odcinek), Celine Dion, Alicia Keys, Kayah, Anna German oraz Czesław Niemen. W mediach wielokrotnie wspominano iż Agnieszka Twardowska ma „głos jak anioł”, a jej interpretacje wokalne były jednymi z najwyżej ocenianych w programie. Co więcej, przeprowadzony przez organizatorów programu czat z Agnieszką był najchętniej odwiedzanym i najdłużej trwającym w tej edycji. Aktualnie Agnieszka jest stałym gościem wszystkich stacji telewizyjnych. Ponadto koncertuje ze swoim zespołem oraz solo m.in. z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej i wspiera liczne fundacje (w tym m.in. Akademię Przyszłości, Fundację Serca Bicie, Fundację Iskierka), a także pracuje wspólnie z uznanymi twórcami nad swoją debiutancką płytą, która planowana jest na 2017 rok. Pierwszym zwiastunem albumu jest utwór „Slow Down”, do którego sama napisała słowa i skomponowała muzykę oraz remix tegoż samego utworu, który powstał przy współpracy z Paulem Damixie – uznanym producentem i dj, zdobywcą tegorocznej nagrody iHeart Radio 2016 Remix Award (Remix of the Year) w Miami, za remix utworu “Hello” z repertuaru Adele. W październiku 2016 r. miał premierę drugi singiel Agnieszki zatytułowany „Już Wiem”, a w grudniu 2016 roku, Agnieszka zaprezentowała swoją kolejną autorską piosenkę, tym razem utrzymaną w świątecznym klimacie zatytułowaną „Świąteczny”. Teledysk do utworu można było obejrzeć w 4Fun.Tv, Kino Polska Muzyka oraz na oficjalnym kanale YouTube artystki. Agnieszka znalazła się na 7 miejscu wśród najchętniej wyszukiwanych w internecie osób polskiej sceny muzycznej 2016 roku. Zestawienie zostało przygotowane przez przeglądarkę Google. czytaj więcej …..

http://agnieszkatwardowska.com/


zipera-napisZipera

polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Powstała w 1999 roku w Warszawie z inicjatywy członków formacji ZIP Skład – raperów Pona, Korasa oraz Fu. Zespół zadebiutował wydaną w 2000 roku płytą zatytułowaną O.N.F.R.. Kolejne nagrania tria znalazły się na drugim i ostatnim albumie pt. Druga strona medalu, który został wydany w 2004 roku. Z płyty pochodzi jeden z przebojów radiowych Zipery pt. „Do roboty”, zarejestrowany z gościnnym udziałem Muńka Staszczyka, wokalisty znanego z występów w zespole T.Love. Zaangażowanie muzyka rockowego przysporzyło Ziperze pewnej popularności, wykraczającej poza środowisko fanów muzyki hip-hopowej. W konsekwencji Zipera uczestniczyła m.in. w uroczystych obchodach 25. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych w gdańskiej hali Olivii, gdzie raperzy wystąpili u boku takich artystów jak Jan Peszek, Adam Nowak, czy Krystyna Prońko. W latach późniejszych działalność zespołu miała charakter nieregularny i obejmowała głównie występy gościnne.

 


radiobagdad02-fot-anitamarkusRADIO BAGDAD

to żywiołowość, energia, rytm i zaangażowane społecznie teksty. Zespół sięga do brytyjskich brzmień, punka, rock’n’rolla i indie. Wypracowana dewiza – oszczędność formy i maksimum ekspresji, najlepiej uwydatnia się na koncertach. Grupa powstała wiosną 2004 roku w Gdańsku.Trio ma na swoim koncie cztery płyty: „Słodkie koktajle Mołotowa” (2007), „Kupując czerń” (2009), „W poczekalni” (2014) i „Retransmisje” (2016) oraz ponad 300 koncertów – w tym: festiwal w Węgorzewie, Opener w Gdyni i Przystanek Woodstock, Festiwal w Jarocinie.

<<Strona Zespołu>>


over-the-underOver The Under

to southern/ groove metalowy zespół powstały na przełomie 2012/2013 roku.
Pomysł zainicjowany został przez Karola Korniluka (voc/git), który postanowił stworzyć zespół z muzyków tak samo zakochanych w ciężkich metalowych riffach jak on. Tym sposobem do zespołu dołączył kolejno Krystian Borowski (drums) i Mateusz Wiśniewski (bass). Przyjaźń budowana przez lata na scenie i poza nią jak również jednakowe uwielbienie rock n rolla pozwoliło muzykom rozpocząć pracę nad własnym materiałem na płytę. Bezkompromisowość w tekstach, ciężkie riffy inspirowane brzmieniem klasyków z NOLA oraz autentyczność w przekazie to efekt, który zespół chciał osiągnąć nagrywając swój debiutancki LP, którego premiera odbyła się z początkiem 2016 roku w ich rodzinnym mieście Bydgoszcz.

<<Strona Zespołu>>


BydziaComBandBydziaComBand

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i… kolejna odsłona BYDZIA.COM.BAND! To już ósmy rok istnienia formacji powołanej do życia „tylko” po to by swoją obecnością dołożyć cegiełkę do dzieła Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2009 roku muzyczne środowisko muzyków rockowych i metalowych naszego miasta spotykających się na portalu www.bydzia.com skrzyknęło się do stworzenia zespołu, który zagra tylko raz dla Orkiestry byli ewenementem na skalę krajową. Inicjatywa Jarka Pabijana, wokalisty ówcześnie działającego zespołu NOL, spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem środowiska, dzięki czemu bydgoski Stary Rynek rozkołysał się przy dźwiękach klasyki rockowych nut. W tegorocznej edycji WOŚP energii na scenie i – mamy nadzieję – przed nią i na cały Starym Rynku nie zabraknie. W programie tegorocznej „Bydzia.com band!” tradycyjnie. Motorhead, Ozzy Osbourne, TSA i inne klasyki! Tegoroczna „odsłona” formacji jest tworzona przez muzyków zespołów ANY MORE, INFLICTION, „Locömotïve” oraz TESTAROSSA wspartych głosami uczestniczek warsztatów wokalnych prowadzonych w Pałacu Młodzieży i MDK nr 4.

Jarek Pabijan – „Any more” – wokal
Wojtek Stróżyński – „Infliction”, „Locömotïve” – perkusja
Adrian Lachowicz, – „Infliction”, „Locömotïve” – gitara
Marcin „Cobra” Noryśkiewicz – „Locömotïve” – gitara
Marcin Ziembiński – „Any more” – gitara
Jakub Siemiątkowski, perkusja
Rafał Matuszczak – „Testarossa” – bas
Adam Langowski – „Locömotïve” – wokal
Zuzanna Karpińska, wokal (warsztaty wokalne Pałac Młodzieży)
Julia Pituła, wokal (warsztaty wokalne MDK nr 4 w Bydgoszczy)
Julia Ziółkowska, wokal (warsztaty wokalne MDK nr 4 w Bydgoszczy)
Dominika Majczak, wokal (warsztaty wokalne Pałac Młodzieży)

 


chilli-crewChilli Crew

Gatunek
reggae, soul, rap, rock
Miasto rodzinne
Wrocław
Wytwórnia
Lou&Rocked Boys
Dyskografia:
Easy To Say (2014)
Our Roots Are Here / Lou&Rocked Boys 2014
Ladies & the city / My Music 2014
Miłości / Lou&Rocked Boys 2015
Członkowie
Martyna Baranowska, Szymon Chudy, Jakub Wojciechowski, Michał Lange, Mateusz Witkowski