Monika Lewczuk

ma na swoim koncie debiutancką płytę #1, z której pochodzą hity „#TAM, TAM”, „Zabiorę Cię Stąd” oraz najnowszy „Ty i ja” – każdy z nich ma miliony wyświetlań na YouTube. Artystka nie tylko śpiewa, ale również sama komponuje i pisze teksty piosenek. Jej inspiracje muzyczne nie ograniczają się do jednego nurtu. Odkopywanie zapomnianych brzmień i łączenie ich z nowoczesną formą tworzą nową jakość, którą usłyszymy w piosenkach Moniki. Jest debiutancki singiel #TAM TAM otrzymał wyróżnienie Złotej Płyty. Singiel „Ty i ja” uzyskał status Potrójnej Platynowej Płyty. Teledyski Moniki mają ponad 35 milionów wyświetleń na YouTube – liczba ta wciąż rośnie. Każdy z jej hitów był w pierwszej trójce najczęściej granych piosenek w polskich rozgłośniach radiowych. Ostatnio Monika zaśpiewała u boku międzynarodowej gwiazdy latinpopu Alvaro Soler – piosenka „Libre” podbiła polskie listy przebojów.

Oficjalna strona


Hemp Gru

polski zespół muzyczny wykonujący hip-hop. Zespół powstał w 1998 roku w Warszawie z inicjatywy raperów: Roberta „Wilka” Darkowskiego znanego z występów w grupach FJS i Molesta Ewenement oraz Macieja „Bilona” Bilki[1][3]. Skład współtworzyli także Piotr „DJ Steez” Szulc oraz hypeman Marek „Żary” Omelańczuk. Formacja współpracowała z takimi grupami i wykonawcami jak: WWO, Zipera, Pono, Peja, Sokół, Koras, Ero, ZIP Skład, Pablopavo, Włodi, RRI, Bez Cenzury, JWP, THS Klika, Dixon37, Firma czy Ras Luta.

Oficjalna strona


Omni mOdO

to grupa czterech charyzmatycznych artystów mówiących o sobie: „Poważny zespół grający mało poważną muzykę… albo odwrotnie”. Z łaciny omni modo oznacza „na wiele sposobów”- i właśnie tak zespół tworzy swoją muzykę. Spośród 700 zgłoszonych zespołów muzycy zostali zwycięzcami zeszłorocznych eliminacji do Przystanku Woodstock i zagrali na największej festiwalowej scenie w Polsce! Ponadto są laureatami kilkudziesięciu innych festiwali w całym kraju. Dorobek Omni mOdO uzupełnił niedawno debiutancki album pt. ”Tekturowy Samolot”. Skład zespołu: Daniel Moszczyński – wokal, elektronika , Marcin Kaźmierczak – gitara , Adam Majewski – bas , Agnieszka Majewska – perkusja

Oficjalna strona


Mislead

Po ośmioletniej przerwie na scenie kapela Mislead wznowiła swoją działalność muzyczną z nowymi pomysłami a także w odmienionym składzie. Nurt muzyczny zespołu dalej opiera się na ciężarach rocka ubiegłego wieku ,który płynie nam we krwi ale z nowymi pomysłami- bo zawitał w nasze wokalne szeregi powiew młodości. Jaki mix z tego wyszedł? Najlepiej przekonajcie się sami.

Oficjalna strona


„Bydzia-com-band!”

powraca na kolejna edycję finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kiedy w 2009 roku muzyczne środowisko muzyków rockowych i metalowych naszego miasta spotykających się na portalu www.bydzia.com skrzyknęło się do stworzenia zespołu, który zagra tylko raz, aby dołożyć swoją cegiełkę do szczytnej akcji zbierania datków na rzecz potrzebujących, chorych dzieci byli ewenementem na skalę krajową.Inicjatywa Jarka Pabijana, wokalisty ówcześnie działającego zespołu NOL, spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem środowiska, dzięki czemu bydgoski Stary Rynek rozkołysał się przy dźwiękach klasyki rockowych nut. Usłyszeliśmy utwory Motorhead, TSA, Led Zeppelin, czy Scorpions, a ich przyjęcie było bardziej niż owacyjne!Tegoroczna „odsłona” formacji jest tworzona przez muzyków zespołu, który jakkolwiek stworzony z myślą o WOŚP przetrwał próbę czasu i wejdzie na scenę w praktycznie niezmienionym składzie. Muzycy z zespołów „ANY MORE”, „Infliction”, „Locomotive” i „70 Thousand people” wsparci zostaną – tradycyjnie już – dziewczętami z Rockowych warsztatów wokalnych działających w Pałacu Młodzieży i MDK nr 4 w Bydgoszczy. Prócz wymienionych muzyków NALEŻY się spodziewać niezapowiedzianych gości . Zespół zagra utwory takich zespołów jak IRON MAIDEN, MOTORHEAD, ACDC i innych, które z pewnością znane są fanom rockowego grania.

Zespół „Bydzia-com-band!” tworzą:
Marcin Noryśkiewicz – „Locomotive” – gitara
Adrian Lachowicz – „Infliction” – gitara
Rafał Matuszak – bass
Wojciech Stróżyński – „Infliction” – perkusja
Jakub Siemiątkowski – perkusja
Paweł Pabijan – „70 Thousand People” – perkusja
Jarek Pabijan – „Any More” – śpiew
Dominika Majczak – Rockowe Warsztaty Wokalne – śpiew
Zuzanna Karpińska – Rockowe Warsztaty Wokalne – śpiew
Julia Pituła – Rockowe Warsztaty Wokalne – śpiew
Julia Ziółkowska – Rockowe Warsztaty Wokalne – śpiew


MałyZdużyM

to nowy powiew muzyki Disco polo realizowany na wesoło, zespół tworzy 2 zwariowanych mężczyzn. Damian (Dj, akustyk, wokalista) oraz Piotrek (wokalista). Ci dwaj panowie swoja przygodę z muzyka Disco Polo zaczęli już kilka lat temu. Postanowili jednak zrealizować swój projekt, który maja nadzieje przypadnie słuchaczom do gustu. W maju 2016 roku wydali swój pierwszy utwór wraz z teledyskiem pt. „Całą Ciebie chce”. Na początku 2017 roku, wydali drugi autorski utwór „Opel w benie” w którym wystąpili znani Marek „Krzykacz” i Siwy Edek znani z programu Złomowisko.pl. MałYzDużyM rozkręca każda imprezę.

Oficjalna strona


easy. lovers

Bydgoskie trio easy. lovers powstało pod koniec 2016 roku. Połączyła nas muzyczna chemia i pierwszy album San Cisco. Uznaliśmy, że trio jest dość rzadko spotykaną konfiguracją na polskiej scenie muzycznej. Po pierwszych minutach wspólnego grania utwory zaczęły pojawiać się same. Gatunek tworzonej przez nas muzyki można określić jako luźne połączenie muzyki alternatywnej z elementami indie disco. W skład zespołu wchodzą: Damian Nuszkowski – wokal, gitara, Dawid Jóźwiak – bas, Kuba Woźniak – perkusja.

Oficjalna strona


Bailamos

ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!Od 13 na scenie będzie można zobaczyć pokazy grup hiphopowych – Maxi Paka i Lil Swaggers. Będą warsztaty dla dzieci i rodziców, lekcje tańca i konkursy, w których będzie można wygrać zaproszenia na lekcje tańca do
Bailamos oraz gadżety!


Szkoła Tańca „Bohema”

Została założona we wrześniu 2009 przez Bogumiłę Ćwięka – Borowiak oraz Małgorzatę Wójcik. Od początku istnienia Szkoła Tańca „Bohema” stała się miejscem spotkań dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Instruktorami w Szkole Tańca są wykwalifikowani pedagodzy, choreografowie oraz pasjonaci tej pięknej dyscypliny.

1. Preyty Gyalz Dancehall – instruktor Paulina Chorzelewska
2. Solo Hip Hop
– Julia Drzymulska
– Ala Dulińska
– Oliwia Bąk
– Nicole Pula
– Tosia Morozow
– Ola Roj
3. Taniec orientalny – Gabrysia Łucejko –
4. Young Crew Dancehall – instruktor Paulina Chorzelewska
5. Break dance (Adam Buliński)
6. Bulletproof Hip Hop – instruktor Natalia Wierzbicka
7. Zumba (Paweł Paczyński)