Klub Seniora

W Domu Kultury „Modraczek” funkcjonuje Klub Seniora, którego uczestnikami są osoby starsze mieszkające w naszym mieście, ale bardzo aktywne i z wielką energią chcą pomagać innym. Regularnie odbywają się popołudnia taneczne, w których uczestniczy około 150 osób. I tak, w czasie popołudnia karnawałowego 13 stycznia chcielibyśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczymy na hojność naszych Seniorów, dla których również gra Orkiestra. 

MCK zaprasza w swoje progi  na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Granie zaczynamy o godzinie 12:00. Serdecznie zapraszamy do zabawy i zasilania Orkiestrowych puszek!

Nasza MCK-owa przestrzeń zamieni się w wielki plac Lego budowy. Razem stworzymy ogromną konstrukcję z klocków Lego. Potrzebna jest Wasza pomoc w budowie, podczas której nic nas nie ograniczy – ani przestrzeń, ani wyobraźnia. Liczy się kreatywność i chęć wspólnej zabawy. To nie koniec atrakcji – dzięki pracownikom Introligatorni przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy dzieci będą miały niepowtarzalną okazję stworzyć swój własny – WIELKOORKIESTROWY notes, a przy mydlanym stoisku Muzeum Mydła i Historii Brudu, każdy chętny będzie mógł wykonać swoje własne, glicerynowe mydło. Feeria kolorów, zapachów, kształtów i naturalnych dodatków do mydła sprawi, że każde mydełko będzie wyjątkowe. Zabawa dla osób w każdym wieku – gwarantowana!

Zapraszamy także do kącika plastycznego, w którym jak przystało na karnawał będziemy robić maski; dla przedszkolaka, dla mamy i taty, dla dziadków. Każdy, kto pragnie dając – bawić się i ma choć trochę poczucia humoru, może się realizować w naszym Orkiestrowym kąciku.

Tego dnia do MCK-u zaprasza także Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Nadciśnienie, cukrzyca, nadwaga – to częste problemy zdrowotne wśród osób w naszym kraju. Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miejskim Centrum Kultury będzie okazja do bezpłatnego zbadania poziomu cukru, zmierzenia ciśnienia oraz dowiedzenia się dlaczego palenie papierosów jest szkodliwe i co możesz zrobić, żeby je rzucić!

Na maluchów będzie czekał Szpital Pluszowego Misia, gdzie młodzi opiekunowie będą mogli wyleczyć swojego pluszaka. Zabawa ta pomoże przełamać częsty lęk przed wizytą u lekarza.

A jeśli tego dnia chcesz pomoc podwójnie, zapraszamy do rejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. Na miejscu będzie można pobrać wymaz z jamy ustnej, bez konieczności pobierania krwi, czy wysyłania szpatułek do badań. My zrobimy to za Ciebie! Zajmie to tylko chwilę, a efekty mogą być niesamowite!

Studenci medycyny zwrócą także uwagę na coraz częsty problem jakim są zaburzenia odżywiania. Anoreksja, czy bulimia to choroby, o których warto wiedzieć coś więcej, ponieważ Twoja szybka interwencja może uratować komuś nie tylko zdrowie, ale czasem nawet życie.

Nie bądź obojętny na problemy zdrowotne swoje i Twoich bliskich. Przyjdź – nic nie stracisz, możesz jedynie zyskać!

Po tych atrakcjach zapraszamy na godz. 16:15 do Kina Orzeł na film pt. Był sobie pies (reż. Lasse Hallstrom), niezwykle wzruszającą i zabawną opowieść o tym, że każdy pies ma na tym świecie do wypełnienia swoją misję, a czasem nawet kilka…

Wstęp na film za wrzutkę do puszki WOŚP przy sali kinowej
UWAGA! ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o odbieranie wejściówek w kasie MCK.

 


Studio Tańca Bailamos ponownie razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! #GramyBoLubimy

To będzie taneczny weekend!

12 stycznia, g. 19:00-21:00 – maraton zumba fitness na Konopnickiej 28
14 stycznia od 14 :00- taneczny dzień na Fordońskiej 74:
godz. 14:00-15:00 – Warsztaty taneczne dla najmłodszych 3-5 latvPołączone z warsztatami plastycznymi i malowaniem twarzy
godz. 15:30-16:30 – Warsztaty z tańców latynoskich Dla dziewczynek z formacji latynoskich
godz. 15:30-16:30 – Hip Hop dla dzieci i rodziców
godz. 17:00-17:45 – Balet dla dzieci i rodziców
godz. 17:00-17:45 – Latino Solo dla pań
godz. 18:00-19:30- Wieczorek taneczny dla dorosłych Practice taneczne połączone z warsztatami
Wstęp bezpłatny – zbieramy wspólnie do puszki WOŚP, która będzie w
Bailamos.

 


 

”Wampiriada” jest akcją honorowego oddawania krwi przez młodzież akademicką organizowaną przez NZS UTP przy współpracy RCKiK w Bydgoszczy. Kolejna edycja przedsięwzięcia zaplanowana jest na 14.01.2018 w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy i będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych oddaniem kawałka siebie.
Głównym celem Wampiriady jest uświadomienie innych, jak, w bardzo łatwy sposób, można pomóc innym dając coś czego nie można inaczej zdobyć, czyli krew. Akcja zakłada nie tylko zebranie jak największej ilości krwi, lecz także promowanie szeroko pojętej idei dobroczynności i zdrowego trybu życia, nie tylko w środowisku akademickim ale również wśród mieszkańców miast, w których Wampiriada jest organizowana.
Krew to bezcenne lekarstwo, którego nie da się w żaden sposób zastąpić. Jest bardzo potrzebna i niezbędna podczas ratowania zdrowia i życia niejednego człowieka. Zapewnienie odpowiedniej ilości krwi jest obecnie wielkim problemem. Nadrzędnym, wiec celem jest spopularyzowanie akcji poprzez dotarcie i zachęcenie jak największego grona osób do idei honorowego krwiodawstwa.
Wsparcie zapewniają nam strażacy z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Zarządzie Oddziału Miejskiego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bydgoszczy, którzy również pojawią się na akcji.

Organizatorzy:

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego w Bydgoszczy kontynuuje swą działalność już od blisko 37 lat, zrzeszając w swych szeregach kreatywnych i ciekawych świata ludzi. Zależy nam, aby aktywnie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość. Dlatego też wspólnie realizujemy wiele wartościowych przedsięwzięć, doskonalimy nasze umiejętności i zdobywamy cenne doświadczenie zawodowe. W przyjacielskiej atmosferze spędzamy czas, poznajemy interesujące osoby z różnych środowisk, od studentów po dyplomatów czy ludzi biznesu.


W niedzielę (14 stycznia) Myślęcinek wesprze WOŚP w sportowym stylu. Bieg Serduszkowy wystartuje o godzinie 11 spod Karczmy Kujawskiej w Myślęcinku. Jego ideą jest promowanie zbiórki pieniędzy na szczytny, wyjątkowy cel. Około godz. 11.45 rozpocznie się licytacja pakietów przekazanych przez Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Będzie można zatem wylicytować karnety i wejściówek do Parku Rozrywki oraz ZOO Bydgoszcz a także zaproszenia na pyszne rodzinne obiady do Hotelu Pałac, Karczmy Kujawskiej Kummerówka, Gazdówki w Żołędowie czy Gościńca Soplica w Myślęcinku. Wszystkie wylicytowane kwoty trafią do puszek WOŚP. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej pięknej imprezie, wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowane zostaną nagrody.
Podczas 26. finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy będzie
można nauczyć się czegoś nowego i pomóc innym za jednym zamachem! Lider
akademii programowania w Polsce Software Development Academy zaprasza na
DARMOWE warsztaty z podstaw programowania .NET.
Akademia będzie uczyć każdego chętnego programowania w .NET od podstaw w
zamian za symboliczny datek do puszki WOŚP 🙂
Kto może przyjść
Absolutnie każdy! Czy jesteś programistą, czy dopiero planujesz rozpoczęcie
swojej przygody w IT, bierz swojego laptopa pod rękę i koduj razem z WOŚP!
Pamiętaj jedynie o pobraniu bezpłatnego biletu ze strony podanej niżej ?
Co w zamian
Wsparcie najbardziej potrzebujących ? na wejściu będzie puszka, do której
wrzucasz datek i programujesz! ? How cool is that!
Warsztaty poprowadzi doświadczony programista i trener Software Development
Academy. Partnerem wydarzenia jest Centrum Konferencyjne Zawisza.
Kiedy
14 stycznia, godz. 10:00
 Gdzie
Centrum Konferencyjne Zawisza

Zaprogramuj się na dobro!