MANCHESTER
Zespół powstał w 2006 roku w Toruniu. Już rok po powstaniu wziął udział w najbardziej znanych polskich festiwalach rockowych, m.in. w Węgorzewie i Jarocinie. Piosenka „Do Gwiazd” znalazła się na prestiżowej dla słuchaczy Trójki składance „Minimax.pl”, sygnowanej przez Piotra Kaczkowskiego. Kulminacją roku 2007 dla zespołu było uczestnictwo w finale telewizyjnego programu „MTV Rockuje”, oraz występ na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie Manchester wykonał utwory Republiki. W roku 2007 zespół podjął bardzo owocną współprace z agencja artystyczną TOPMANAGEMENT, której właścicielem jest pani Joanna Ziędalska-Komosińska. Prawdziwym przełomem okazał sie jednak rok 2008, który przyniósł toruńskiej grupie zwycięstwo na festiwalu TOPtrendy. Manchester swoim debiutanckim singlem „Dziewczyna Gangstera” zdobył dwie główne nagrody – nagrodę publiczności oraz nagrodę internautów. W listopadzie 2008 roku zespół docenili również słuchacze Radia WAWA, przyznając mu „Złotego dzioba” w kategorii Debiut Roku. Wtedy również ukazał się debiutancki album formacji, zatytułowany „MANCHESTER”, na którym znalazły się takie radiowe przeboje jak: „Berlin lubi deszcz”, „Nie na pierwszej randce” czy wspomniana już „Dziewczyna Gangstera”. W roku 2009 Manchester walczył o nagrodę Bursztynowego Słowika na festiwalu w Sopocie z piosenką „Tajemnica”. Zespół wielokrotnie występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, będąc dwukrotnie nominowanym do Superjedynki. We wrześniu 2011 ukazał się drugi album Manchesteru pt: „Chemiczna Broń”. Wydawnictwo promowały takie piosenki jak „Lubię twoje włosy”, „Lawendowy” czy „Autostrady kłamstw”. Grupa wielokrotnie brała udział w telewizyjnych muzycznych show, takich jak kieleckie „Sabaty Czarownic”, Hity na czasie radia Eska, czy Lato Zet i Dwójki. W 2013 roku Manchester zagrał przed Rodem Stewartem na stadionie w Rybniku. Frontmana Manchesteru można było zobaczyć i usłyszeć w specjalnym odcinku „Szansy na sukces”, w którym znani wokaliści i wokalistki interpretowali utwory Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. W roku 2015 zespół wypuścił dwa single zwiastujące trzecią płytę – „Zapominanie” i „Za Mało”. Trzecia płyta Manchesteru pt „Niezatapialny” ukazuje się 18 marca 2017 roku w jedenaste urodziny zespołu. Składa się na nią dziesięć energicznych, surowych i odważniejszych w brzmieniu rockowych piosenek. Singlem promującym wydawnictwo był utwór pt. „Całkiem nowy ja”.
Przełomem w działalności zespołu jest rok 2019. Manchester rozstał się z dotychczasowym wokalistą, a jego miejsce zajął Maciej Zadykowicz. Jego charyzmatyczne brzmienie wokalne, niebanalny kontakt z publicznością pozwala zespołowi na dalszy rozwój i tworzenie niezapomnianej aury rockowego live-koncertu. Obecnie zespół dołączył do teamu MY MUSIC, wydał nowy singiel Kinematografia i pracuje nad materiałem na czwartą płytę.
Łysa Góra
to zespół, który od 2012 roku z pasją łączy folkowe korzenie z mocnym rockowo-metalowym brzmieniem, tworząc unikalną i porywającą muzyczną mieszankę. Ich twórczość to fuzja słowiańskiej duszy, inspirowana tradycyjnymi pieśniami od Polski po Bałkany, z elementami metalu, folku i progresywnego rocka. Ta eklektyczna kombinacja sprawia, że muzyka Łysej Góry wymyka się jednoznacznym gatunkowym klasyfikacjom. Od początku swojej działalności, zespół eksplorował bogactwo słowiańskiej kultury, co znalazło odzwierciedlenie w ich wczesnych albumach „To i Hola” oraz „Siadaj, nie gadaj”. Na tych krążkach usłyszeć można tradycyjne pieśni śpiewane w różnych językach słowiańskich. Ostatni album zespołu, „W Ogniu Świat” (2023), jest efektem doświadczeń I naturalnej ewolucji, w 2024 roku został nominowany do prestiżowej nagrody Fryderyka w kategorii Muzyka Metalowa – Album Roku. Płyta ta prezentuje mroczniejsze i bardziej melancholijne oblicze zespołu, zachowując jednocześnie charakterystyczny dla nich folk metalowy rdzeń. Łysa Góra ma na swoim koncie bogate doświadczenie sceniczne, obejmujące dziesiątki koncertów, występy na festiwalach, turniejach, a także występy w radiu i telewizji. Koncerty Łysej Góry to zawsze energetyczne i klimatyczne widowisko, które na długo zapada w pamięć.
Odkryj Łysą Górę online:
„W Ogniu Świat” – Oficjalne video
„Morowa dziewica” – Oficjalne video
Więcej informacji znajdziesz na lysagorazespol.pl oraz linktr.ee/lysagora.
Przygotujcie się na niezwykłe koncertowe emocje i świętujcie z Łysą Górą ich sukces!
Skład zespołu:
Dorota Filipczak-Brzychcy – wokal
Klaudia Fedyryszyn – wiolonczela, wokal
Karolina Sienkiewicz – skrzypce, wokal
Krystian „Krystek” Jędrzejczyk – perkusja / wokal
Piotr Kocimski – gitara elektryczna / wokal
Paweł Piotrowicz – gitara basowa / wokal
Bydzia-com-band!
Był rok 2009 kiedy na scenie bydgoskiego finału WOŚP pojawiła się formacja „Bydzia-com-band!”. Właśnie wtedy muzyczne środowisko muzyków rockowych i metalowych naszego miasta skrzyknęło się do stworzenia zespołu, który zagra tylko raz, aby dołożyć swoją cegiełkę do szczytnej akcji zbierania datków na rzecz potrzebujących, chorych dzieci byli ewenementem na skalę krajową. Inicjatywa Jarka Pabijana, wokalisty ówcześnie grającego zespołu NOL, spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem środowiska, dzięki czemu bydgoski Stary Rynek rozkołysał się przy dźwiękach klasyki rockowych nut. Usłyszeliśmy utwory Motorhead, TSA, Led Zeppelin, czy Scorpions, a ich przyjęcie było bardziej niż owacyjne! W tym roku – po raz siedmenasty!!! – „nie było” innego wyjścia, jak kontynuować akcję, która z jednej strony udowadnia rockowym muzykom, że zapotrzebowanie na dźwięki przesterowanych gitar i dynamicznej sekcji „na cztery” w naszym mieście jest znaczne, a z drugiej pozwala publiczności posłuchać starszych – nie raz – utworów, których próżno szukać w radiowym eterze. Ale przede wszystkim przyczynia się do tego, by Wielka Orkiestra grała jeszcze głośniej i jeszcze dynamiczniej. By każdy usłyszał, że właśnie jego datek do puszki WOŚP może uratować ludzkie istnienie…Zespół tworzą muzycy zespołów „InExit” „Lokomotive”, „Kazan”, „Any More” oraz uczestniczki Rockowych Warsztatów Wokalnych z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy i MDK nr 4 w Bydgoszczy. Na scenie pojawi się – niespodziewany gość albo jak każe najnowsza feminatywna tendencja…. gościni J znana ze współpracy z Bydzia.com-band! oraz solowych projektów! Na szczęście klimat wokół WOŚPa zmienił się chyba na dobre, Ale muzyka nadal będzie… nielekka
Zespół tworzą:
Marcin „Kobra” Noryśkiewicz – gitara
Kamil Rychlicki– gitara
Adam „Lulu” Rojewski– gitara
Jakub Siemiątkowski – gitara
Rav Mathushchack – bass
Michał Kośmider – perkusja
Andrzej Datkiewicz – perkusja
Paweł Pabijan- perkusja
Zuzanna Karpińska – wokal
Kamila Łączna – wokal
Julia Pituła – wokal
Marta Kuźnik – wokal
Jarek Pabijan – wokal
KETA
lub też Radosław Zawadzki. Urodzony w 1977 roku w Bydgoszczy. Już od najmłodszych lat interesował się muzyką i filmem. Ukończył Camerimage Film School na wydziale operatorskim i do dziś jego pasją jest tworzenie filmów dokumentalnych i reportaży. W 1995 roku rozpoczyna swoją przygodę z muzyką i jak sam przyznaje, w tamtym okresie interesowały go tylko rytmy TECHNO. Z czasem jednak przekonał się, iż muzyka pozytywna, jaką jest HOUSE jest dla niego bardziej odpowiednia. Na początku swojej przygody z miksowaniem w 1998 roku grywa lokalnie w rodzinnym mieście (klub Gong gdzie zadebiutował publicznie) oraz w poznańskim Zezie i Post Dali. Z czasem tworzy z kolegami CREW o nazwie YODLA, przyczyniając się w znaczny sposób do rozwoju bydgoskiej klubowej sceny muzycznej. W 2003 roku gra w Zentrum i rezyduje na Tarasie (wygrywa ranking najlepszego dj’a Tarasu) gdzie już tylko krok dzieli go od współpracy z najlepszym klubem w jego mieście – Sonobarem.
Obecnie DJ Keta jest jednym z najbardziej znanych DJs bydgoskiej sceny klubowej. Jego styl gry trudno jest jednoznacznie scharakteryzować, ponieważ doskonale łączy w sobie wszystkie techniki miksowania, tworząc idealnie zsynchronizowane sety. Muzyka wychodząca spod jego rąk jest żywa oraz przepełniona spójnością i dynamizmem. Nie brakuje w niej elementów typowych dla muzyki HOUSE jak również tego pierwiastka, który porywa wszystkich do zabawy. Ulubione wytwórnie to: Buzzin Fly, Urbantroque, Get Physical, Minus, Cocoon, Toolroom, Bedrock, Stereo, Twisted, Underwater, Global Underground, Yoshitoshi, Subliminal, Strictly Rhythm, Defected, Renaissance, Baroque, Shinichi.
W październiku 2003 otwiera sklep o nazwie SET SHOP z płytami vinylowymi i odzieżą klubową usytuowany pod klubem SONOBAR. Jako dj znany jest w całej Polsce; grał m.in.: w klubach w Warszawie(Piekarnia, Vinyl, Platinium, Hotl, Nobo, Klubokawiarnia, Labo, Barbie) Poznaniu(SQ, Eskulap, Cute, Terytorium, Esencja, Blue Note, Post Dali, Zez) Szczecinie(Wasabi, Baila, Cafe Brama) w Trójmieście (Sfinks, Mandarynka, Soho, Metro, Mechanik, Intro, 3miasto, Enzym, Sanatorium, Parlament); Łodzi(Bagdad Cafe, Soda, festiwal Camerimage); Krakowie(Rdza, Prozak, Ministerstwo, Frantic, Zoom); Katowicach(Sqandal, Metamorfoze); Olsztynie(Rewers, Boom Town, Euforia, Pestka, Składnica); Opole (Highlander); Wrocław(Fan Klub); Toruń(Art Cafe, Hipnoza, Pod Arsenałem Pod Aniołem – Festiwal Filmów Grozy) latem miejscowościach nadmorskich. Świetnie sprawdza się na imprezach zamkniętych(Philip Morris – Trasa Get Connetted 2004, M-Code, F-1. Miller Time); otwarciach sklepów, pokazach mody i fryzur. Wystąpił na festiwalu muzyki elektronicznej O.C.E na scenie ze Stonebrige. Współpracował grając wspólnie na imprezach z: Roman Lieske, Sebastian Leger, Funkagenda, Chris Fortier, Phil Kieran, Scope, Lovebirds, Marcin Czubala, SLG, Angelo Mike, Glasse, Adamus, Hypno, Nowika, Jazzek, Hwa Young, Peres, Cube, Quantum Mekk, Wa Wa, Wookie, Ricardo, Tenessy, Base, Bert, Harper, Bartek Winczewski, Easy, Frash, Maceo Wyro, Peter van Coil i wielu innych. Bardzo poważnie myśli o budowie małego studia, aby zająć się tworzeniem własnych produkcji muzycznych. Obszar muzyczny, po jakim się porusza oscyluje miedzy housem, a cięższymi brzmieniami spod znaku tech, deep. Od listopada 2003 roku jest oficjalnym rezydentem SONOBAR. W 2005 zostaje przyjęty do Souldivision. W 2006 zostaje manago artystycznym klubu Pepper w Bydgoszcz. W 2007-08 rozkręca jako promotor imprezy w IQ i VIP’ie. W 2009 zostaje rezydentem klubu Moralist. W tym samym roku otwiera swoją Agencję Artystyczną Horyzont. Imprezy oraz artyści, których promotorem była Agencja Artystyczna „Horyzont”: Tara McDonald , RAE , Copyright , Martijn Ten Velden , David Penn , Lisa Millet , Daniel Bovie & Roy Rox , Danism , Sonique , Audiowhores , Tom Novy , Tomcraft , Aaron Ross z cyklem Defected In The House , Tasita D’Mour. Keta to wszechstronny DJ, który ciągle się rozwija a jego poziom muzyczny i techniczny wzrasta.
Last Chance
Zespół zaczął się formować w 2021 roku. Kilku kolegów zaczęło ze sobą grać w salkach prób i garażach nie myśląc jeszcze o występach publicznych. Stopniowo do zespołu dołączali inni muzycy i nasz pierwszy koncert zagraliśmy z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2022 roku.
Od tego czasu skład zespołu dynamicznie się formował i od roku gramy w następującym składzie:
Paweł Nowak – saksofon tenorowy
Jakub Pazderski – saksofon barytonowy
Łukasz Hilscher – puzon
Andrzej Prybiński – perkusja
Krystian Pawlicki – gitara basowa
Amadeusz Różański – gitara elektryczna
Marcin Smoliński – gitara akustyczna i wokal
Gramy muzykę rockową i alternatywną. Aranżujemy utwory innych artystów, ale też gramy piosenki swojego autorstwa.
Link do FB
Link do Insta
Link do YT
Gosia Manthey
pochodzi z bydgoskiej muzycznej rodziny. Gra na fortepianie i flecie poprzecznym, ale to śpiew jest jej największą pasją. Jest laureatką ponad 60 konkursów i festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych (w tym zdobywczynią Złotego Aplauzu na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Piosenki I Tańca w Koninie w duecie z Mają Golańską) Często bierze udział w różnych projektach i koncertach, nagrała piosenki m.in na płyty edukacyjne WSiP, „Piosenki z dzwonkami” studia Pro-Media i „Kiedyś to były Święta – Grajkowie przyszłości” z Czesławem Mozilem (nagroda Fryderyk 2020) , często występuje z rodziną (bratem Piotrem – trębaczem, mamą Kasią- pianistką i Radkiem – kontrabasistą) na koncertach familijnych organizowanych m.in przez Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy. Byla uczestniczką programów telewizyjnych. The Voice Kids 6 i Szansa na Sukces- Eurowizja Junior 2023. W roku 2024 otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Kujawsko- Pomorskiego. Pierwsze kroki wokalne Gosia stawiała u Moniki Litwin – Dyngosz , a aktualnie uczy się śpiewu u Kasi Rościńskiej i Emilii Hamrlik. Gosia z powodzeniem łączy śpiew z aktorstwem współpracuje z Teatrem Kameralnym w Bydgoszczy ( brała udział w polskiej premierze musicalu Matylda oraz gra w spektaklu ” Drapando czyli Atak Zamszałego Starucha „
Lena Mrówczyńska
jest uczennicą 7 klasy sportowej o profilu pływackim w SP 18 w Toruniu. Swój wokal trenuje u Pani Pauliny Dudzińskiej-Gierek z Fundacji Motyl. Lenka występuje już od najmłodszych lat, najpierw w przedszkolu, później w MDK czy Domu Harcerza. Jednak pierwszym takim poważnym otarciem ze sceną był musical „Pan Kleks. Powrót.” w Teatrze Muzycznym w Toruniu (w reż. Agnieszki Płoszajskiej). Lenka w wieku 7 lat wygrała casting na rolę Małej Meluzyny.
Kolejny sukces to program Szansa na Sukces Eurowizja Junior 2021 w odcinku z piosenkami ABBY i CELINE DION. Śpiewała piosenkę Abby „The Winner Takes it All.” Niestety nie udało się wejść do finału, ale przegrać z Sarą James z którą była w odcinku to żaden wstyd.
Na jesieni 2021 roku wzięła udział w castingu do musicalu Matylda w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy i zagrała tam rolę Hortensji.(reż. Jacek Mikołajczyk).
Kolejnym sukcesem było dostanie się do programu The Voice Kids 6 gdzie swoim występem odwróciła 3 fotele i dostała się do etapu bitew wybierając drużynę CLEO.
W 2022 roku dostała zaproszenie na casting do spektaklu „Drapando czyli Atak Zamszałego Starucha” (reż. Tomasz Czarnecki do tekstu Szymona Jachimka) zagrała tam główną rolę chorej na AZS Katie. Lenka uwielbia scenę, kocha teatr. Do tego bardzo dobrze się uczy.
Igor Sobierajski
Pochodzący z Bydgoszczy uczeń Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Louisa Braille’a gra na pianinie od 5 roku życia z pamięci znane popowe utwory .W wieku 8 lat trafił na profesjonalne lekcje do Szkoły Muzycznej I stopnia w Bydgoszczy. Chciałby sprawiać radość ludziom, przez swoją muzykę i udowodnić, że niepełnosprawność nie stanowi żadnych barier. W jego repertuarze znalazły się m.in. „Lonely Together” Aviciiego i Rity Ory czy „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadły. Igor wystąpił już w „Mam talent!” oraz zagrał koncert w warszawskich Łazienkach i wielu innych koncertach. W tym roku będziecie mogli go zobaczy na Starym Rynku .
Zachariasz Zieliński, Janek Pantkowski
Zachariasz i Janek są kuzynami. Od dziecka pasjonują się dobrą muzyką. Próbowali swoich sił ucząc się gry na perkusji i pianinie, jednak ostatecznie gitara skradła ich serca. Każdą wolną chwilę spędzają na graniu i śpiewie. Obecnie zafascynowani grungem, bluesem, country i rock&rollem próbują wspólnie swoich sił na scenie.
Michał Dawidko
Chcąc przedstawić Państwu swoją postać zacznę od tego, iż uczestniczyłem w programie telewizyjnym „Szansa na Sukces” Opole 2022 (z utworami zespołu Modern Talking) oraz Opole 2024 (z zespołem Dżem). W grudniu 2023 roku dwukrotnie wystąpiłem podczas Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego z repertuarem własnym oraz coverami m. in. takich utworów jak „Zostań ze mną” (P. Cugowski), „Lubię wracać tam gdzie byłem” (Z. Wodecki), „She’s Like The Wind” (P. Swayze), „Nie płacz Ewka” (Perfect), „Bez Ciebie” (D. Kwiatkowski).Ponadto wystąpiłem podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie znajdującej się na Rynku Staromiejskim w Toruniu prezentując własny repertuar oraz covery piosenek „Złoto” (Mrozu), „Awinion” (Kombii), „Nauczmy się żyć obok siebie” (Z. Wodecki). W czerwcu tego roku miałem przyjemność wystąpić podczas Dni Torunia w ramach akcji „Z gitarą na leżakach” organizowaną przez Toruńską Agendę Kulturalną z własnymi utworami oraz coverami utworów „Cafe de Paris” (D. Kwiatkowski), „Latawce” (Myslovitz).W grudniu 2024 roku wystąpiłem podczas świątecznych jarmarków w takich miastach jak Toruń, Grudziądz, Bydgoszcz. Pragnę dodać, że prowadzę kanał na platformie YouTube, gdzie umieszczam swoje autorskie utwory a także covery i nagrania z występów. Komponuję własną muzykę, piszę teksty piosenek oraz sam zajmuję się nagrywaniem muzyki. Tworzę muzykę na pograniczu rocka akustycznego i poezji śpiewanej.
Zapraszam do zapoznania się z moją twórczością:
T.1 DANCE-COMPANY
Formacja taneczna działa przy MDK nr 1 na Kapuściskach, tworzą ją dzieci i młodzież pasjonaci tańca, w wieku 3-17 lat. Formacja jest posiadaczem Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej, a kierownikiem i choreografem poszczególnych grup tanecznych jest dyplomowany instruktor tańca Renata Prugar.
Skład formacji T.1 DANCE-COMPANY tworzą grupy
– BABY DANCE – 3-6 latki, dla których będzie to debiut taneczny,
– MALI AKRO KIDS – dzieci 6-9 lat, mające na swoim koncie sukcesy taneczne, występy
– JUNIOR – dzieci-młodzież 10-13 lat , która jest grupą turniejową z licznymi sukcesami, z tytułem mistrza polski w tańcu disco dance solo.
Formacja bierze udział w licznych występach, turniejach ogólnopolskich, pokazach. Na WOŚP-ie występuje już po raz trzeci.
Szkoła Tańca Bohema
Szkoła Tańca Bohema została założona we wrześniu 2009 przez Małgorzatę Wójcik oraz Bogumiłę Ćwięka – Borowiak, którą w roku 2020 zastąpiła Paulina Chorzelewska. Od początku istnienia Szkoła Tańca Bohema stała się miejscem spotkań dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów oraz osób niepełnosprawnych.Instruktorami w Szkole Tańca są wykwalifikowani pedagodzy, choreografowie oraz pasjonaci tej pięknej dyscypliny. W chwili obecnej Szkoła Tańca Bohema posiada siedzibę główną w Bydgoszczy przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 33 oraz oddziały:
Białe Błota (od września 2009)
Łochowo (od września 2012).