Jakub Graczykowski
W sieci i podczas imprez znany jako Rozbiegany Konferansjer. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w naszym regionie. Konferansjer Roku 2021 w plebiscycie TriathlonLife.pl – największego portalu triathlonowego w Polsce.
Jeśli biegasz, jeździsz na rowerze, albo trenujesz triathlon, z pewnością miałeś okazję obcować z jego niekończącą się energią.
Na scenie z mikrofonem od wielu lat, ma w swoim portfolio imprezy z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami ze świata filmu, muzyki oraz show biznesu – Magda Gessler, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Rozenek, Maciej Musiał, Lady Pank, Kult i wielu innych.
Dwukrotnie prowadził finał WOŚP w Szczecinie, w zeszłym roku pierwszą część bydgoskiego finału.
Więcej o Jakubie – www.facebook.com/rozbieganykonferansjer
Gibbs & DopeHouse
Po kilku pracowitych latach w roli producenta Gibbs stawia mocno na twórczość wokalną. Autor muzyki do kultowych utworów „Iluzja”, „Wiking” czy „Restart” zaliczył pierwszą w pełni solową trasę koncertową.
Na przestrzeni marca i kwietnia 2022 pochodzący z Kłobucka muzyk odwiedził 9 miast w całej Polsce w ramach Czarno na białym Tour. Artysta ma się czym pochwalić, bowiem w minionym roku udało mu się sfinalizować wspólny projekt z Opałem, dokończyć „Hample” w koopreacji z FAVSTem, a przede wszystkim wydać wyczekiwany solowy debiut „Czarno na białym”.
Warto podkreślić, że wyprodukowana i napisana w całości przez Gibbsa solówka zdobyła na początku roku status Platynowej Płyty ZPAV. Współtwórca kolektywów Fonos i DopeHouse stworzył dzieło obfitujące w silne emocje, skrajności i melancholijne spojrzenia na świat.
Kali
właściwie Marcin Kamil Gutkowski – polski raper i aktor. W latach 2000–2010 członek zespołu Firma. Od 2009 roku współtwórca kolektywu Ganja Mafia, a od 2011 roku prowadzący solową działalność artystyczną. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Afu-Ra, Borixon, Gedz, Hemp Gru, Kacper HTA, O.S.T.R., Paluch, Peja, Pezet, Popek, Sarius, Sobota, Sokół, Włodi czy Żabson.
Jego utwory w serwisie YouTube odtworzono ponad miliard razy, a na swoim prywatnym kanale zgromadził ponad dwa miliony subskrypcji (2022)
https://pl-pl.facebook.com/KaliGanjaMafia/
ROAN
polski zespół rockowy założony w 1991 roku w Solcu Kujawskim, od początku działalności charakteryzujący się łatwością łączenia różnych stylów muzycznych: punk, rock i reggae.Zespół zadebiutował na festiwalu w Jarocinie w 1991r., gdzie zdobył trzy nagrody. W roku 1992 jako drugi zespół wziął udział w tworzącej się akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a rok później wydał debiutancki album „Ogień”, który zdobył dużą popularność i uznanie (przeboje „To co czujesz”, „Chodźmy tam, gdzie jest ogień”). W 1996 Roan nagrał swój największy przebój „Ten zimowy czas” z udziałem między innymi Piaska, Nazara i Andrzeja Krzywego. Dwukrotnie grał koncerty w USA, między innymi w Nowym Jorku (1998) i Los Angeles (2000).Od 2006 r. zespół regularnie koncertuje w Chinach, gdzie określany jest przez media jako zespół- ambasador muzyki rockowej w Kraju Środka. W styczniu 2017 i 2018 r. zagrał w Szanghaju, Pekinie i Ningbo 4 koncerty w ramach finału WOŚP z udziałem Jurka Owsiaka i nawiązał współpracę z chińskim wokalistą Da Shu. Roan zagrał też 14 koncertów w ramach akcji „Narkotyki na śmietniki” i stworzył akcję profilaktyczną, łączącą koncerty rockowe z walką z uzależnieniami pn. „Hejtujemy dopalacze”. Zespół wystąpił na festiwalu Przystanek Woodstock w 2015 i 2018 roku.
Nazwa
Nazwa zespołu pochodzi od pierwszych sylab imion założycieli zespołu, perkusisty Romka Rojewskiego i basisty Andrzeja Mana, jej początki sięgają amatorskiego grania jeszcze w szkole średniej. Gitarzystą został Andrzej Sroka.
Historia
Lata 90.
W 1991 r. po dołączeniu do zespołu wokalisty Zbigniewa Mana, brata Andrzeja, zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Koncert na małej scenie został bardzo dobrze przyjęty przez punkową publiczność i jury festiwalu, które przyznało m.in. nagrodę dla wokalisty za osobowość sceniczną. Zespół wystąpił też na dużej scenie. Wiosną 1992 roku Roan nawiązał współpracę z Walterem Chełstowskim i Jurkiem Owsiakiem, czego efektem były nagrania w studiu CCS oraz drugi po Zdrowej Wodzie koncert w ramach tworzącej się dopiero WOŚP. Jako jeden z laureatów wystąpił też na dużej scenie festiwalu w Jarocinie w 1992, podczas finału Orkiestry. W 1993 r. zespół wydał debiutancką płytę „Ogień”, zawierającą utwory w stylu punk i reggae. Jej bardzo ciepłe przyjęcie zaowocowało wieloma koncertami w całej Polsce, a przebojami stały się grane do dzisiaj „To co czujesz”, „Jak fale” czy „Babilon”. Zespół wystąpił też na festiwalu w niemieckim Wacken.
W 1995 r. Roan wydał płytę „Cukier”, z której pochodzą utwory „W każdym z nas” i „W imię cudzych kłamstw”. Utwory z płyty grane były na trasie koncertowej w radiach w całej Polsce oraz na wielu festiwalach rockowych. W roku 1998 zespół poleciał do USA, w Nowym Jorku powstał klip do piosenki „Nocny dym”, a w klubach w New Jersey Roan zagrał 3 koncerty. Zespół dwa razy wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Koncerty w Chinach
W 2006 roku Roan po raz pierwszy poleciał do Chin, w ramach współpracy Bydgoszczy z miastem partnerskim Ningbo. W tym liczącym ponad 8 mln mieszkańców uniwersyteckim mieście zespół zagrał kilka koncertów, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i dziennikarzy muzycznych. Powstał tam nowy teledysk do piosenki „To co czujesz”. Roan nawiązał współpracę z klubami i uniwersytetami, co przyniosło efekt w postaci 17 wielkich tras koncertowych i 150 koncertów, zagranych w największych miastach Chin na przestrzeni 12 lat.
Jako jeden z niewielu europejskich zespołów rockowych Roan wydał dwie oficjalne płyty na rynku chińskim, dzięki firmie Time z miasta Wuhan. Wydawnictwa były intensywnie promowane w chińskich mediach, w ramach trasy koncertowej Roan zagrał swój największy koncert na stadionie w Ningbo dla 25 tysięcy fanów. W promocji brały udział m.in. chińska telewizja CCTV, polski TVN oraz telewizja BBC, która nakręciła program pt. „Rock w Chinach”. Zespół wystąpił na wielkich festiwalach, m.in. na Pekin Rock Music w 2014 r. i Peace and Love w Wuhan w 2015. W 2009 roku powstał reportaż Balbiny Bruszewskiej „Bydgoszcz podbija Chiny” o trasie koncertowej zespołu z 2008 r.
W 2014 r. Roan nawiązał współpracę ze znanym chińskim piosenkarzem i kompozytorem Da Shu, wykonującym muzykę reagge. Powstały dwie wspólne płyty: „Journey”(2015,APG China) oraz „Falling Red” (2019,Time China), zawierające kompozycje w stylu rock i reggae autorstwa Da Shu i Roan. Płyty były promowane przez radia i telewizje w Wuhan, Szaghaju, Pekinie, Ningbo i innych wielkich miastach. Ciekawostką może być fakt, że podczas kręcenia wideoklipu do piosenki „Shu” na największym moście w Szanghaju na pół godzin zamknięto ruch uliczny. W 2018 r. Da Shu wystąpił z Roanem na Pol’and Rock Festival.
W roku 2017, przy współudziale telewizji TVN, zespół Roan zorganizował i zagrał w Szanghaju finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W roku 2018 na kolejny finał do Państwa Środka z Roanem wybrał się Jurek Owsiak. Zespół zagrał trzy koncerty w Pekinie, Ningbo i Szanghaju, w legendarnym klubie Hard Rock Cafe.
W 2019 roku zespół podpisał umowę na 36 koncertów w ramach kolejnej trasy koncertowej w Chinach, obejmującej występy w salach teatralnych i operowych. Występy zaplanowane na marzec 2020 roku zostały odwołane i zawieszone z powodu pandemii.
Ważne utwory i wydarzenia
„Chodźmy tam, gdzie jest ogień”, „To co czujesz” – utwory z debiutanckiej płyty, ważne podczas koncertów dawniej i dzisiaj, chętnie słuchane pomimo upływu czasu.
„Ten zimowy czas” – okolicznościowa, świąteczna piosenka nagrana ze znanymi artystami, stałą się największym radiowym przebojem zespołu.
„Naturalna moc” – piosenka będąca hymnem akcji społecznej pn. Hejtujemy dopalacze.
„Podnieś głowę” – przebój z roku 2010, grany na festiwalach w Sopocie i Opolu, Eska Hit Festiwal i wielu innych. Utwór z albumu „Soundcheck”, wydanego w 2010 r. przez firmę Warner.
Zespół Roan bierze udział w akcjach charytatywnych i społecznych. Od 1992 r. uczestniczy w akcji WOŚP, w 2009 r. grał 14 koncertów w ramach akcji „Narkotyki na śmietniki”. Muzycy grupy Roan są pomysłodawcami i współwykonawcami akcji społecznej „Hejtujemy dopalacze”. Koncerty rockowe połączone z rozmowami z terapeutami oraz policjantami adresowane są do uczniów szkół i mają za zadanie uświadomić szkodliwość korzystania z dopalaczy i narkotyków.
Skład zespołu
Zbigniew Man –śpiew, gitara
Andrzej Man –gitara basowa
Andrzej Sroka – gitara
Marcin Ściesiński – perkusja
Bydzia-com-band!
Był rok 2009 kiedy na scenie bydgoskiego finału WOŚP pojawiła się formacja „Bydzia-com-band!”. Właśnie wtedy muzyczne środowisko muzyków rockowych i metalowych naszego miasta skrzyknęło się do stworzenia zespołu, który zagra tylko raz, aby dołożyć swoją cegiełkę do szczytnej akcji zbierania datków na rzecz potrzebujących, chorych dzieci byli ewenementem na skalę krajową.
Inicjatywa Jarka Pabijana, wokalisty ówcześnie grającego zespołu NOL, spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem środowiska, dzięki czemu bydgoski Stary Rynek rozkołysał się przy dźwiękach klasyki rockowych nut. Usłyszeliśmy utwory Motorhead, TSA, Led Zeppelin, czy Scorpions, a ich przyjęcie było bardziej niż owacyjne!
W tym roku – po raz piętnasty!!! – „nie było” innego wyjścia, jak kontynuować akcję, która z jednej strony udowadnia rockowym muzykom, że zapotrzebowanie na dźwięki przesterowanych gitar i dynamicznej sekcji „na cztery” w naszym mieście jest znaczne, a z drugiej pozwala publiczności posłuchać starszych – nie raz – utworów, których próżno szukać w radiowym eterze.
Ale przede wszystkim przyczynia się do tego, by Wielka Orkiestra grała jeszcze głośniej i jeszcze dynamiczniej. By każdy usłyszał, że właśnie jego datek do puszki WOŚP może uratować ludzkie istnienie…
Zespół tworzą muzycy zespołów „InExit” „Lokomotive”, „Wyrok”, „Any More” oraz uczestniczki Rockowych Warsztatów Wokalnych z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy i MDK nr 4 w Bydgoszczy. Na scenie zaprezentują się również zaproszeni goście: Adam „Adi” Langowski („Deathinintion”) i Damian „Sfenson” Bednarski („Kontagion”, „Unborn Suffer”). W tym roku – zgodnie z opinią muzyków – czasy mamy cięższe, więc i muzyka będzie… nielekkaJ
Zespół tworzą:
Marcin „Kobra” Noryśkiewicz – gitara
Kamil Rychlicki– gitara
Adam „Lulu” Rojewski– gitara
Rav Mathushchack – bass
Wojciech Stróżyński – perkusja
Dariusz Jóźwiak- perkusja
Paweł Pabijan- perkusja
Zuzanna Karpińska – wokal
Karina Maćkowiak – wokal
Julia Pituła – wokal
Julia Ziółkowska – wokal
Agata Żuchowska – wokal
Jarek Pabijan – wokal
Butelki Zwrotne
to zespół grający muzykę z pogranicza bluesa i brudnego, surowego rocka. W 2021 roku, szóstka przyjaciół z Bydgoszczy, po kilkuletniej przerwie reaktywowała swoją muzyczną działalność zgarniając dwie nagrody na „XIX In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego” w Tczewie, a niecały rok później wydając autorską EPkę zatytułowaną “Iskry”. Wydawnictwo to zostało ciepło przyjęte przez wielbicieli gitarowego grania i zagościło na antenach polskich rozgłośni radiowych. “Butelki” intensywnie pracują nad nowym materiałem, który w 2023 roku planują spiąć w trzeci autorski album.
Butelki Zwrotne grają w składzie:
Michał Skoczek – wokal
Wojtek Chmielewski – gitara elektryczna
Paweł Wiśniewski – klawisze
Jakub Andrzejewski – gitara elektryczna
Radek Ratkowski – gitara basowa
Marcel Witkowski – zestaw perkusyjny
GRAFFITI
Bydgoski zespół rockowy powstał w 1991 roku i działał do 2000 roku. Po dwudziestu latach przerwy muzycy postanowili ponownie grać i występować. W pierwszym okresie swojej działalności zespół występował na wielu festiwalach w kraju, między innymi w Jarocinie, gdzie zdobył nagrodę. Od 1993 zespół jest związany z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy występując na wielu finałach tej imprezy zarówno w Bydgoszczy jak i w innych miastach. Zespól kilkakrotnie uczestniczył w największym polskim festiwalu czyli „Przystanku Woodstock” i jest doskonale znany w środowisku żużlowym w Bydgoszczy. W 2002 roku muzycy GRAFFITI skomponowali i nagrali piosenkę-hymn „Victoria” z okazji mistrzostwa Polski klubu żużlowego „Polonia Bydgoszcz”. Swego czasu z GRAFFITI występował znany bydgoski żużlowiec Jacek Gollob, z którym zespół nagrał kilka piosenek.
Ryszard Poćwiardowski – gitara, śpiew
Witold Albiński – gitara basowa,
Piotr Ślaski – perkusja
Zespół obecnie komponuje i nagrywa nowe piosenki, które stanowić mają nowe wydawnictwo GRAFFITI.
Dyskografia:
CD „Graffiti” – 1993 rok.
CD „Victoria” – 2002 rok.
Strona zespołu: www.graffiti.bydgoszcz.pl
LILA
Od kilku lat współpracuje z pedagogami wokalnymi oraz pracuje nad swoim materiałem. Zagrała wiele koncertów głównie na imprezach masowych. Obecnie kończy pracę nad swoją EPK-om i chce przedstawić ją możliwie jak największej ilości słuchaczy. Na scenie daje z siebie sto procent. Zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie DIGI-TALENTY. Wzięła udział w Festiwalu Piosenki Polskiej, gdzie doszła do finałowej dziesiątki. W Festiwalu Piosenki rozrywkowej również finał.
Wydała cztery single : PROTOTYPE, CAN WE, ILUZJA, ŚWIATŁOCIEŃ
Również w tym roku WOŚP wspiera Szkoła Muzyczna Yamaha Bydgoszcz – rzeplinscy.pl Usłyszymy utwory muzyki popularnej zlw wykonaniu uczniów klasy wokalu: Marcelina Dąbrowska, Marta Badowicz, Alicja Noskowiak-Bajno, Julia Karczmarczyk, Damian Kolasiński, Zuzanna Żychska, Magdalena Różewicka, Paulina Katafiasz, Anita Chrapkowska, Karolina Kijek, Katarzyna Bujewska, Julia Burek. Zapraszamy serdecznie!
T.1 Dance – Company