TSA MNKWL

Zespół TSA MNKWL, to współczesne wcielenie legendarnego zespołu TSA, który jako pierwszy w historii, wykonywał w Polsce muzykę heavy metal. Był on w latach 80-tych ubiegłego wielu, niekwestionowanym muzycznym i scenicznym wzorem dla setek rodzimych zespołów, grających ciężką odmianę rocka. TSA królowało na wszystkich festiwalach, a jego koncerty w tzw. klasycznym składzie (Marek Kapłon – dr, Stefan Machel – g, Janusz Niekrasz – b, Andrzej Nowak – g i Marek Piekarczyk – v) przyciągały ogromne tłumy fanów. Do kanonu polskiej muzyki rockowej weszły płyty: „LIVE” (1983), „TSA” (1983), ale w szczególności „HEAVY METAL WORLD” (1984). Zawierały one legendarne przeboje grupy, m.in.: „Chodzą ludzie”, „Mass Media”, „51”, „Bez podtekstów”, „Trzy zapałki”, „Ty On Ja”, „Kocica”, „Maratooczyk”, „Alien” czy „Heavy Metal Świat”.
Po licznych perturbacjach i zawieszeniu działalności w latach 90-tych, TSA powróciło na scenę na przełomie wieku w klasycznym składzie. Zespół wydał znakomicie przyjętą, premierową płytę „PROCEDER” (2004), lecz w kolejnych latach popadał w coraz większy marazm twórczy i coraz wyraźniejszy konflikt na linii Piekarczyk-Nowak. Doprowadziło to w 2018 roku do odejścia z zespołu Marka Piekarczyka, a nowym wokalistą TSA został Damian Michalski.
TSA MNK
Wobec braku chęci kontynuowania kariery TSA przez Machela i Nowaka, grupa wznowiła działalnośd w 2019 roku, z nowymi gitarzystami: Piotrem Lekkim i Maciejem Westerem pod zmodyfikowaną nazwą TSA MNK (Michalski Niekrasz Kapłon). Od tego czasu zagrała w całej Polsce – na dużych, plenerowych imprezach, jak i w małych klubach, zyskując coraz większą popularnośd i odbudowując pozycję zapomnianej już marki TSA.
W latach 2020 a 2023, w studiu „Leonardo 27” w Bochni, TSA MNK zarejestrował materiał na nową płytę z logo TSA, po niemal 20 latach od „PROCEDERA”. Krążek pt. „NIEZWYCIĘŻONY”, a na nim dziesięd premierowych utworów, ukazał się w lipcu 2023 roku. Unikalnym bonusem na płycie jest utwór „Jak jest?” w wersji orkiestrowej. To pierwszy utwór w całej karierze TSA, nagrany i wydany w takiej aranżacji.
Czołowe media rockowe w Polsce doceniły w swoich recenzjach wartośd płyty, przyznając jej bardzo dobre i maksymalne punktacje swoich ocen – METAL HAMMER: 5/5, TERAZ ROCK 4/5, HEAVY METAL PAGES 5/6. – „TRUDNO BĘDZIE PRZEBID TO, CO USŁYSZELIŚMY NA NIEZWYCIĘŻONYM” (METAL HAMMER), – „BRZMI WSPANIALE ZA PIERWSZYM, DRUGIM, JAK I NASTYM ODSŁUCHEM!” (WYSPA FM).
TSA MNKWL
Od lipca 2023 roku zespół rozszerzył nazwę o inicjały wszystkich muzyków TSA MNKWL (Michalski – Niekrasz – Kapłon – Wester – Lekki) i rozpoczął koncertową promocję nowej płyty w wersji CD. 30 listopada natomiast rozpoczęła się promocja płyty „NIEZWYCIĘŻONY” w wersji winyl 12’’ gatefold. Wydanie LP – w kilku kolorach winyli i wieloma insertami dla fanów, planowane jest 22 stycznia 2024 roku.
Koncert tego składu TSA po prostu trzeba obejrzed i posłuchad, bo nie ustępuje swoją widowiskowością koncertom sprzed lat. Zespół prezentuje swoje legendarne hity w brawurowych, pełnych energii wersjach oraz premierowe utwory, które zdaniem wielu fanów zespołu oraz dziennikarzy muzycznych, są znakomitą kontynuacją największych, muzycznych dokonań TSA w karierze.
kontakt: [email protected]
social media: https://www.facebook.com/tsa.MNK/


SKOLIM KRÓL LATINO

Skolim, właśc. Konrad Skolimowski – polski piosenkarz, artysta disco polo, aktor telewizyjny oraz freak fighter. Zyskał popularność po singlu „Wyglądasz idealnie”, który zdobył ponad 150 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

https://www.facebook.com/SKOLIMoficjalnie/?locale=pl_PL


Bydzia-com-band!

Był rok 2009 kiedy na scenie bydgoskiego finału WOŚP pojawiła się formacja „Bydzia-com-band!”. Właśnie wtedy muzyczne środowisko muzyków rockowych i metalowych naszego miasta skrzyknęło się do stworzenia zespołu, który zagra tylko raz, aby dołożyć swoją cegiełkę do szczytnej akcji zbierania datków na rzecz potrzebujących, chorych dzieci byli ewenementem na skalę krajową.
Inicjatywa Jarka Pabijana, wokalisty ówcześnie grającego zespołu NOL, spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem środowiska, dzięki czemu bydgoski Stary Rynek rozkołysał się przy dźwiękach klasyki rockowych nut. Usłyszeliśmy utwory Motorhead, TSA, Led Zeppelin, czy Scorpions, a ich przyjęcie było bardziej niż owacyjne!
W tym roku – po raz szesnasty!!! – „nie było” innego wyjścia, jak kontynuować akcję, która z jednej strony udowadnia rockowym muzykom, że zapotrzebowanie na dźwięki przesterowanych gitar i dynamicznej sekcji „na cztery” w naszym mieście jest znaczne, a z drugiej pozwala publiczności posłuchać starszych – nie raz – utworów, których próżno szukać w radiowym eterze.
Ale przede wszystkim przyczynia się do tego, by Wielka Orkiestra grała jeszcze głośniej i jeszcze dynamiczniej. By każdy usłyszał, że właśnie jego datek do puszki WOŚP może uratować ludzkie istnienie…
Zespół tworzą muzycy zespołów „InExit” „Lokomotive”, „Wyrok”, „Any More” oraz uczestniczki Rockowych Warsztatów Wokalnych z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy i MDK nr 4 w Bydgoszczy. Na scenie pojawi się – po raz drugi w „historii” Damian „Sfenson” Bednarski („Kontagion”, „Unborn Suffer”).

W tym roku – zmieniły się klimat wokół WOŚPa, El muzyka nadal będzie… nielekkaJ
Zespół tworzą:
Marcin „Kobra” Noryśkiewicz – gitara
Kamil Rychlicki– gitara
Adam „Lulu” Rojewski– gitara
Jakub Siemiątkowski – gitara
Rav Mathushchack – bass
Andrzej Datkiewicz – perkusja
Paweł Pabijan- perkusja
Zuzanna Karpińska – wokal
Karina Maćkowiak – wokal
Julia Pituła – wokal
Julia Ziółkowska – wokal
Marta Kuźnik – wokal
Jarek Pabijan – wokal


 

Git Planeta

to nowa grupa, ale złożona z muzyków którzy grali wcześniej w takich zespołach jak Chainsaw i Butelka. Muzyka zespołu to głęboko osadzone riffy i tnące jak brzytwa teksty demaskujące ściemę i najogólniej określaną słomę z butów. Git Planeta to wulkan energii i widowiskowe koncerty.
https://www.facebook.com/gitplaneta
Skład:
McButelka – voc, keyb
Justine – git
Pryl – bas
Sivy – dr


 

LILA

Od kilku lat współpracuje z pedagogami wokalnymi oraz pracuje nad swoim materiałem. Zagrała wiele koncertów głównie na imprezach masowych. Obecnie kończy pracę nad swoją EPK-om i chce przedstawić ją możliwie jak największej ilości słuchaczy. Na scenie daje z siebie sto procent. Zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie DIGI-TALENTY. Wzięła udział w Festiwalu Piosenki Polskiej, gdzie doszła do finałowej dziesiątki. W Festiwalu Piosenki rozrywkowej również finał.

Wydała cztery single : PROTOTYPE, CAN WE, ILUZJA, ŚWIATŁOCIEŃ


Rafał Kruzzo

członek grupy 2115 RISK TAKERS, robi muzykę od 12 roku życia. 19 latek z ambicjami i wiarą w to że ciężka praca czyni cuda. Współpracował z takimi artystami jak: Bedoes czy Zeamsone, a sam zagrał już wiele koncertów, między innymi przed takimi artystami jak Sobota, Bosski Roman, DonGuralesko, Zeamsone, Waima.

https://www.instagram.com/rafalkruzzo?igsh=MXRwd2lxdTlhMmx6NQ==

 

 


T.1 Dance – Company

– formacja T.1 Dance Baby formacja (dzieci w wieku 3-4 l
– formacja T.1 Dance Kids Mali Akrobaci (dzieci w wieku 4-6 l )
– formacja T.1 Dance Junior (dzieci w wieku 8-12 l )
– formacja T.1 Dance Mix (dzieci w wieku 7-10 l )

Zespół tańca nowoczesnego T.1 Dance – Company działa przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bydgoszczy, osiedle Kapuściska pod kierownictwem instruktor Renaty Prugar, dyplomowanego nauczyciela tańca, choreografa,


 

Grupa bluesowa Romana Wiśniewskiego BYDGOSCY BLUESMANI powstała w 2018 roku. Od początku działalności zespół opierał swój repertuar o utwory takich legend muzyki jak BB King, Koko Taylor, Etta James, John Mayall, czy Tadeusz Nalepa. Po okresie prób i po sporadycznych występach, ustalił się skład grupy:
Romek Wiśniewski – gitara, wokal,
Ania Wiśniewska – wokal, gitara,
Witek Albiński – harmonijka ustna,
Adam Miszewski – gitara basowa,
Wojtek Romanowski – perkusja.
Każdy z muzyków posiada ciekawą historię, a łączą ich podobne gusty muzyczne i pozytywne wibracje podczas grania na żywo. Pomimo pewnych różnic stylistycznych, odnajdują wspólną bluesową drogę. Romek od dawna z bluesem, Ania od urodzenia z tą muzyką przy swoim ojcu. Witek, grał bluesa, hard rock, heavy metal i znów gra bluesa, tyle że na harmonijce, po latach grania na bębnach i na basie. Adam jest muzykiem wszechstronnym, który oprócz tego, że gra w zespole na basie, jest również dobrym gitarzystą, natomiast domeną Wojtka jest jazz.
Zespół stwarza bardzo dobrą koncertową atmosferę podczas występów w klubach, ale także świetnie sobie radzi na większych scenach. Natomiast publiczność podczas koncertów grupy BYDGOSCY BLUESMANI nie tylko słucha bluesa, ale często przy nim tańczy.


 

 

KETA

lub też Radosław Zawadzki. Urodzony w 1977 roku w Bydgoszczy. Już od najmłodszych lat interesował się muzyką i filmem. Ukończył Camerimage Film School na wydziale operatorskim i do dziś jego pasją jest tworzenie filmów dokumentalnych i reportaży. W 1995 roku rozpoczyna swoją przygodę z muzyką i jak sam przyznaje, w tamtym okresie interesowały go tylko rytmy TECHNO. Z czasem jednak przekonał się, iż muzyka pozytywna, jaką jest HOUSE jest dla niego bardziej odpowiednia. Na początku swojej przygody z miksowaniem w 1998 roku grywa lokalnie w rodzinnym mieście (klub Gong gdzie zadebiutował publicznie) oraz w poznańskim Zezie i Post Dali. Z czasem tworzy z kolegami CREW o nazwie YODLA, przyczyniając się w znaczny sposób do rozwoju bydgoskiej klubowej sceny muzycznej. W 2003 roku gra w Zentrum i rezyduje na Tarasie (wygrywa ranking najlepszego dj’a Tarasu) gdzie już tylko krok dzieli go od współpracy z najlepszym klubem w jego mieście – Sonobarem.

Obecnie DJ Keta jest jednym z najbardziej znanych DJs bydgoskiej sceny klubowej. Jego styl gry trudno jest jednoznacznie scharakteryzować, ponieważ doskonale łączy w sobie wszystkie techniki miksowania, tworząc idealnie zsynchronizowane sety. Muzyka wychodząca spod jego rąk jest żywa oraz przepełniona spójnością i dynamizmem. Nie brakuje w niej elementów typowych dla muzyki HOUSE jak również tego pierwiastka, który porywa wszystkich do zabawy. Ulubione wytwórnie to: Buzzin Fly, Urbantroque, Get Physical, Minus, Cocoon, Toolroom, Bedrock, Stereo, Twisted, Underwater, Global Underground, Yoshitoshi, Subliminal, Strictly Rhythm, Defected, Renaissance, Baroque, Shinichi.
W październiku 2003 otwiera sklep o nazwie SET SHOP z płytami vinylowymi i odzieżą klubową usytuowany pod klubem SONOBAR. Jako dj znany jest w całej Polsce; grał m.in.: w klubach w Warszawie(Piekarnia, Vinyl, Platinium, Hotl, Nobo, Klubokawiarnia, Labo, Barbie) Poznaniu(SQ, Eskulap, Cute, Terytorium, Esencja, Blue Note, Post Dali, Zez) Szczecinie(Wasabi, Baila, Cafe Brama) w Trójmieście (Sfinks, Mandarynka, Soho, Metro, Mechanik, Intro, 3miasto, Enzym, Sanatorium, Parlament); Łodzi(Bagdad Cafe, Soda, festiwal Camerimage); Krakowie(Rdza, Prozak, Ministerstwo, Frantic, Zoom); Katowicach(Sqandal, Metamorfoze); Olsztynie(Rewers, Boom Town, Euforia, Pestka, Składnica); Opole (Highlander); Wrocław(Fan Klub); Toruń(Art Cafe, Hipnoza, Pod Arsenałem Pod Aniołem – Festiwal Filmów Grozy) latem miejscowościach nadmorskich. Świetnie sprawdza się na imprezach zamkniętych(Philip Morris – Trasa Get Connetted 2004, M-Code, F-1. Miller Time); otwarciach sklepów, pokazach mody i fryzur. Wystąpił na festiwalu muzyki elektronicznej O.C.E na scenie ze Stonebrige. Współpracował grając wspólnie na imprezach z: Roman Lieske, Sebastian Leger, Funkagenda, Chris Fortier, Phil Kieran, Scope, Lovebirds, Marcin Czubala, SLG, Angelo Mike, Glasse, Adamus, Hypno, Nowika, Jazzek, Hwa Young, Peres, Cube, Quantum Mekk, Wa Wa, Wookie, Ricardo, Tenessy, Base, Bert, Harper, Bartek Winczewski, Easy, Frash, Maceo Wyro, Peter van Coil i wielu innych. Bardzo poważnie myśli o budowie małego studia, aby zająć się tworzeniem własnych produkcji muzycznych. Obszar muzyczny, po jakim się porusza oscyluje miedzy housem, a cięższymi brzmieniami spod znaku tech, deep. Od listopada 2003 roku jest oficjalnym rezydentem SONOBAR. W 2005 zostaje przyjęty do Souldivision. W 2006 zostaje manago artystycznym klubu Pepper w Bydgoszcz. W 2007-08 rozkręca jako promotor imprezy w IQ i VIP’ie. W 2009 zostaje rezydentem klubu Moralist. W tym samym roku otwiera swoją Agencję Artystyczną Horyzont. Imprezy oraz artyści, których promotorem była Agencja Artystyczna „Horyzont”: Tara McDonald , RAE , Copyright , Martijn Ten Velden , David Penn , Lisa Millet , Daniel Bovie & Roy Rox , Danism , Sonique , Audiowhores , Tom Novy , Tomcraft , Aaron Ross z cyklem Defected In The House , Tasita D’Mour. Keta to wszechstronny DJ, który ciągle się rozwija a jego poziom muzyczny i techniczny wzrasta.


Szkoła Tańca Bohema

została założona we wrześniu 2009 przez Małgorzatę Wójcik oraz Bogumiłę Ćwięka – Borowiak, którą w roku 2020 zastąpiła Paulina Chorzelewska. Od początku istnienia Szkoła Tańca Bohema stała się miejscem spotkań dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów oraz osób niepełnosprawnych.Instruktorami w Szkole Tańca są wykwalifikowani pedagodzy, choreografowie oraz pasjonaci tej pięknej dyscypliny. W chwili obecnej Szkoła Tańca Bohema posiada siedzibę główną w Bydgoszczy przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 33 oraz oddziały:

Białe Błota (od września 2009)
Łochowo (od września 2012).
Dzisiaj zaprezentują się tancerze z Bydgoszczy.

Zapraszamy wszystkich tancerzy Szkoły Tańca Bohema na scenę.

1. Animacja taneczna (wszyscy tancerze na scenie)
Prowadząca: Anita Kozanecka

2. Hip Hop 12+
Instruktor: Anita Kozanecka

3. Split (grupa turniejowa jazzowa)
Instruktor: Paulina Chorzelewska

4. solo jazz – Amelia Witkowska (z grupy Split)
Instruktor: Paulina Chorzelewska

5. Hip Hop 6-8 lat
Instruktor: Anita Kozanecka

6. solo jazz – Lena Stępowska (z grupy Split)
Instruktor: Paulina Chorzelewska

7. Hip Hop 9-11 lat
Instruktor: Anita Kozanecka

8. Split (grupa turniejowa jazzowa)
Instruktor: Paulina Chorzelewska

9. Animacja taneczna (wszyscy tancerze na scenie)
Prowadząca: Anita Kozanecka