Jarek Brzeski

Konferansjer, spiker sportowy i były dziennikarz radiowy. Specjalizuje się w prowadzeniu imprez sportowych, koncertów i eventów firmowych. Od 2009 roku poprowadził ponad 500 wydarzeń. Regionalne Finały WOŚP w Bydgoszczy wspiera swoim głosem od 2011 roku. W tym czasie zapowiadał w Bydgoszczy koncerty takich zespołów i artystów jak Sofa, Sebastian Makowski, InoRos, Cochise, Cleo, Jamal,Wanda i Banda, OmnimOdO, Marta Gałuszewska. Niedzielny, 30. Finał WOŚP w Bydgoszczy będzie dla niego jedenastym w roli konferansjera. Więcej informacji na stronie internetowej www.jarekbrzeski.pl.


Jakub Graczykowski

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w naszym regionie. Jakub, a w sieci i podczas imprez znany jako Rozbiegany Konferansjer prowadzi największe imprezy sportowe w Bydgoszczy, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon, OceanLava Triathlon Polska, Triathlon Żnin Pałuki Tour czy Terenowa Masakra. Na scenie z mikrofonem od wielu lat, ma w swoim portfolio imprezy z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami ze świata filmu, muzyki oraz show biznesu – Magda Gessler, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Rozenek, Maciej Musiał, Lady Pank, Kult i wielu innych. Dwukrotnie prowadził finał WOŚP w Szczecinie.

Więcej o Jakubie – www.facebook.com/rozbieganykonferansjer


Robert Cichy

wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, który na swoim koncie ma trzy autorskie płyty, z tego dwie zostały nagrodzone Fryderykami w kat. album roku blues (w 2021 r.otrzymał Fryderyka za płytę „Dirty Sun”, a w 2019 r. statuetka została Cichemu przyznana za płytę „Smack”), co oznacza, że pomieszanie gatunków, nadanie własnego sznytu i eksperymentalne podejście Cichego do gitary, zostało docenione. Promując albumy Cichy grał trasę klubową, a także wystąpił na takich Festiwalach jak Męskie Granie czy Pol’and’rock (Woodstock). Dwa teledyski (do utworów „Smack” i  „Rebeliant”) otrzymały nominację do PL Music Video Awards.
Na swoich płytach Robert Cichy gościł takich artystów jak Ania Dąbrowska, Mrozu, Rahim czy Sosnowski. Wydany w ubiegłym roku album „Dirty Sun” znalazł się w dziesiątce najlepszych polskich płyt roku 2020 tygodnika „Polityka” oraz zyskał bardzo dobre recenzje wśród dziennikarzy, którzy przede wszystkim podkreślają indywidualność Cichego.

Przed rozpoczęciem działalności solowej, Robert Cichy uczestniczył w nagraniach ponad 70 płyt polskich artystów, z czego część pokryła się złotem lub platyną. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Smolikiem i Michałem Urbaniakiem. Jako lider zespołu Chilli oraz June supportował Lennego Kravitz’a, N.E.R.D.’a czy Jamiroquai’a. Jako gitarzysta czołowych polskich artystów koncertował na największych festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.
Robert Cichy jest doceniany za nowoczesne podejście do gatunku, co słychać również podczas jego koncertów na żywo. Albumy i koncerty Cichego to podróż przez słowiański folk, amerykańskie prerie i zadymione nowoorleańskie kluby, z przedłużonym postojem w Nashville i częstymi wizytami na hiphopowych imprezach.

Wybrane teledyski:

„Piach i wiatr”:
„Rebeliant” feat. Rahim
„Smack”:

 

 


BYDZIA-COM-BAND!

Oczywisty element bydgoskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Bydzia-com-band!”, który powstał w 2009 roku jako band, który zagra tylko raz, aby dołożyć swoją cegiełkę do szczytnej akcji zbierania datków na rzecz potrzebujących, chorych dzieci z inicjatywy Jarka Pabijana – wokalisty ówcześnie działającego heavy-metalowego zespołu „NOL” trwa nada i ma się dobrze. Wtedy byli ewenementem na skalę krajową, a dziś wydaje się czymś absolutnie niemożliwym, że energii wystarcza na kolejne lata i finały! Premierowa edycja „Bydzia.com-band!!!” spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem środowiska, dzięki czemu bydgoski Stary Rynek rozkołysał się przy dźwiękach klasyki rockowych nut, a w tym roku pora na 14 jej edycję!  Muzycy mają za sobą miłe, zaskakujące i dramatyczne wydarzenia związane z estradą WOŚP, a apogeum był wcale nie upadek wokalisty ze sceny na bruk Starego Rynku, ale przedziwny on-line koncert w ubiegłym roku!

Tegoroczna „odsłona” formacji jest tworzona przez muzyków zespołów INFLICTION, ANY MORE, LOCOMOTIVE InExit i uczestniczek rockowych warsztatów wokalnych prowadzonych w Pałacu Młodzieży i MDK nr 4.

Repertuar? Oczywiście wiele przesterowanych gitar i klasyka, ale wieloletni byt projektu „Bydzia.com – band!!!” nauczył muzyków i słuchaczy, że są pewne rzeczy stałe i nierozerwalnie związane ze styczniowym graniemJ: TSA, MotorheadJ

Zespół „Bydzia.com-band!!!”AD 2022  tworzą:
Adrian Lachowicz – gitara
Marcin Noryśkiewicz – gitara
Kamil Rychlicki – gitara
Jakub Siemiątkowski – gitara
Rav Mathushchack – bass,
Wojciech Stróżyński – perkusja
Paweł Pabijan – perkusja
Jarek Pabijan – śpiew
Julia Pituła – śpiew
Julia Ziółkowska – śpiew
Kamila Szymkowiak – śpiew
Zuzanna Karpińska – śpiew


BYDGOSCY BLUESMANI

Grupa bluesowa Romana Wiśniewskiego Bydgoscy Bluesmani powstała w 2018 roku. Od początku działalności zespół opierał swój repertuar o utwory takich legend muzyki jak BB King, Koko Taylor, Etta James, John Mayall, czy Tadeusz Nalepa. Po okresie prób i po sporadycznych występach, ustalił się skład grupy:
Romek Wiśniewski – gitara, wokal,
Ania Wiśniewska – wokal, gitara,
Witek Albiński – harmonijka ustna,
Piotr Sowiński – gitara basowa,
Wojtek Romanowski – perkusja.
Każdy z muzyków posiada ciekawą historię, a łączą ich podobne gusty muzyczne i pozytywne wibracje podczas grania na żywo. Pomimo pewnych różnic stylistycznych, odnajdują wspólną bluesową drogę. Romek od dawna z bluesem, Ania od urodzenia z tą muzyką przy swoim ojcu. Witek, grał bluesa, hard rock, heavy metal i znów gra bluesa, tyle że na harmonijce, po latach grania na bębnach i na basie. Piotrek, muzyk wszechstronny gra również folklor miejski, country i jazz, a domeną Wojtka jest jazz.
Zespół stwarza bardzo dobrą koncertową atmosferę podczas występów w klubach, ale także świetnie sobie radzi na większych scenach. Natomiast publiczność podczas koncertów Bydgoskich Bluesmanów nie tylko słucha bluesa, ale nierzadko przy nim tańczy.


Graffiti

Bydgoski zespół rockowy powstały w 1991 roku. W pierwszym roku swojej działalności zdobył wyróżnienie oraz nagrodę dla gitarzysty podczas festiwalu muzyki rockowej Jarocin’91 dzięki czemu rok później wystąpił na dużej scenie tego festiwalu. Od 1993 zespół jest związany z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy występując na wielu finałach tej imprezy zarówno w Bydgoszczy jak i w innych miastach. Zespól kilkakrotnie uczestniczył w największym polskim festiwalu ostatnich lat czyli ‘’Przystanku Woodstock’’. To najważniejsze i najbardziej udane koncerty. Zespół doskonale znany jest środowisku żużlowemu w Bydgoszczy dzięki nagraniu piosenki-hymnu ‘Victoria’ na kolejne mistrzostwo Polski bydgoskiego klubu polonia. Swego czasu z Graffiti występował znany żużlowiec Jacek Gollob, z którym zespół nagrał kilka piosenek.

Ryszard Poćwiardowski – gitara, śpiew
Witold Albiński – gitara basowa
Piotr Ślaski – perkusja

Zespół zawiesił działalność w roku 2000. Ostatnim wydawnictwem, które ujrzało światło dzienne była multimedialna płyta „VICTORIA” wydana w związku ze zdobyciem tytułu Mistrza Polski, przez żużlową drużynę POINT S/ POLONIA BYDGOSZCZ w 2002 roku. Jesienią 2021 roku muzycy postanowili ponownie grać i występować.


Lila Laskowska

Od kilku lat współpracuje z pedagogami wokalnymi (m.in. w Pałacu Młodzieży i MDK nr 4 w Bydgoszczy) oraz pracuje nad swoim materiałem. Zagrała kilka koncertów głównie na imprezach masowych – między innymi podczas ubiegłorocznego bydgoskiego finału WOŚP transmitowanego z gościnnej sceny bydgoskiego MCK. Obecnie kończy pracę nad swoją EP-ką i chce przedstawić ją możliwie jak największej ilości słuchaczy. Wulkan energii! Na scenie daje z siebie sto procent. Pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie DIGI-TALENTY. Wzięła udział w Festiwalu Piosenki Polskiej, gdzie sklasyfikowana została w finałowej dziesiątce.  Śpiewała kilkakrotnie na finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy (w projekcie „Bydzia-com-band!!!”) oraz Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Janikowie na „Dniu z muzyką”. Miała przyjemność wystąpić na benefisie medalistki Igrzysk Olimpijskich w kajakarstwie – Beaty Mikołajczyk. W lipcu 2021 wydała pierwszy singiel, a kolejny ukazał się już w listopadzie. W ubiegłym roku podjęła współpracę z wytwórnią ¾UDGS. Aktualnie pracuje nad własnym repertuarem nastawiając się na pop-alternatywny. Marzy o występach na wielkich scenach więc wkłada w to codzienną, sumienną pracę. Warto posłuchać obiecujący młody talent z naszego miasta!


Paluch

właściwie Łukasz Paluszak (ur. 1 października 1985 w Poznaniu) – polski raper. Były członek zespołu Aifam. Współtworzy kolektyw DIIL Gang oraz trio Syntetyczna Mafia. Od 2018 roku wspiera ligę DOPE. Raper pochodzi z poznańskiego Piątkowa.

Paluch współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Borixon, Bosski Roman, Buczer, Firma, Hemp Gru, Kaczor, Kajman, Kali, Kobra, Lukasyno, Miuosh, Mrokas, Onar, O.S.T.R., PTP, Shellerini, Slums Attack, Sobota, Quebonafide, Tau oraz WSRH. Poza działalnością artystyczną prowadzi wytwórnię płytową B.O.R. Records.


 

Gibbs

właściwie Mateusz Przybylski (ur. 24 października 1995) – urodzony w Kłobucku, polski raper i producent muzyczny. Członek zespołu FONOS oraz jeden z założycieli studia oraz ekipy DOPEHOUSE.


Oliver Olson

to śląski raper, który zadebiutował na legalu w 2020 roku. Wówczas na sklepowe półki trafił krążek zatytułowany „Krochmal”. Wśród słuchaczy, jak i twórców polskiego rapu, opinie po premierze tego albumu były bardzo dobre. Olson uzyskał szacunek wielu kolegów z branży, co zaowocowało kilkoma ciekawymi kooperacjami. Pojawił się na płytach m.in. Miszela, Filipka, Episa i Intruza, Dedisa czy Florala Bugsa.


Zespół CZEKANIEM

z Bydgoszczy, to stosunkowo nowy projekt, którego początki przypadły na czas szczególnie związany ze stanem oczekiwania – zarówno w branży muzycznej jak i w wielu innych dziedzinach życia. Swoją działalność rozpoczęliśmy we wrześniu 2020 r., w czasie pandemii, kiedy wszystkie wydarzenia kulturalne były znacząco ograniczone, postawiliśmy sobie za cel, by czekając na odmrożenie sceny muzycznej, intensywnie pracować nad materiałem, z którym chcemy ruszyć w świat, gdy tylko to nastąpi. Początkowo nasz Zespół składał się z trojga wykonawców: Wokalistka – Sandra Lewińska, Pianista – Sebastian Stala oraz Gitarzysta basowy – Leszek Dąbrowski. Z czasem dołączył do zespołu Perkusista Maciej Boleski, który obecnie tworzy sekcję perkusyjną a w sierpniu 2021 dołączył do nas Gitarzysta – Szymon Lewandowski, dzięki któremu jesteśmy w końcu, w pełnym składzie. Od września 2020 r., do października 2021 r., pomimo licznych przeciwności udało nam się napisać łącznie 8 piosenek w zespołowej aranżacji, w tym jedną nagrać studyjnie i wraz z teledyskiem udostępniać w serwisie YouTube na zespołowym kanale CZEKANIEM. Na przełomie listopada oraz grudnia 2021 r., wchodzimy ponownie do studia nagrać 3 utwory, które będą prezentowały naszą twórczość. W planach są również nagrania audio – video kolejnych autorskich piosenek. Jak dotąd, oprócz naszej debiutanckiej piosenki „Oczy Zasłaniam” która cieszy się bardzo dobrym odbiorem wśród publiczności, mamy także debiut w Radiu WNET na Liście Przebojów Polish Chart, gdzie biorąc udział w zgłoszeniu zakwalifikowaliśmy się na listę. Już w pierwszym głosowaniu zajęliśmy debiutujące 17 miejsce spośród 50 możliwych a najwyższe miejsce na jakim udało nam się uplasować było miejsce 9, które było dla nas ogromnym zaskoczeniem i wielką radością. Naszym głównym celem jest wypromowanie swojej muzyki, by dotarła do licznych odbiorców za pośrednictwem radia, prasy, internetu oraz innych współczesnych mediów przekazu. Pragniemy by nasza muzyka była obecna w życiu naszych odbiorców, by niosła emocje, wspierała w różnych sytuacjach życiowych, pobudzała do działania, itp. Chcielibyśmy aby nasi odbiorcy identyfikowali się z przekazem jaki niesie nasza twórczość. Naszym priorytetem jest również koncertowanie. Od mniejszych występów w klubach i placówkach artystycznych po koncerty plenerowe i sceniczne. Żyjemy w czasach, gdy muzyka jest dostępna na wyciągnięcie ręki, jednak w obfitości wszechobecnej muzyki i ilości gatunków łatwo jest przeoczyć zespół, który dopiero rozpoczyna swoją drogę muzyczną. Chcemy aby nasi odbiorcy, zarówno obecni, jak i przyszli, mieli szansę usłyszeć nas i o nas. Pragniemy by nasza muzyka była obecna w życiu naszych odbiorców, by niosła emocje, wspierała w różnych sytuacjach życiowych, pobudzała do działania. Chcielibyśmy aby nasi odbiorcy identyfikowali się z przekazem jaki niesie nasza twórczość. Dlatego jesteśmy zdeterminowani, aby dotrzeć wszędzie tam, gdzie mile słyszana jest dobra muzyka!

YouTube – CZEKANIEM

Facebook – CZEKANIEM

Instagram – CZEKANIEM


Ze szkoły Muzycznej Yamaha wystąpią  uczniowie wokalu z klasy Wioletty Zubek-Rzeplińskiej:

Katarzyna Szydłowska, Weronika Jendraszak, Izabela Langner, Julia Burek, Julia Wojnarowska, Dominika Kubiak, Aleksandra Czarnecka, Julia Karczmarczyk, Paulina Katafiasz, Marta Badowicz