Halowy Turniej Piłki Nożnej

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to kolejną inicjatywą ALSP „Wyżyny”, wspólnie z Dyrekcją SP nr 31 i lokalnym Komitetem WOŚP, będzie halowy turniej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zawody planowane są na 30 stycznia 2022 od godziny 10:00 na obiekcie przy ul. Karłowicza 2 w Bydgoszczy.
Rywalizacja sportowa (formuła „open”) połączona będzie z drobnymi licytacjami. Turniej planowany jest max. dla 8 ekip.
Organizatorzy tradycyjnie gwarantują transparentność finansową. Zawody odbywać się będą pod skrzydłami lokalnego Komitetu WOŚP, a każda kwota (wpisowe i z licytacji) trafi bezpośrednio do puszki Orkiestry. Obowiązywać będzie rozliczenie wyłącznie gotówkowe. Po zakończeniu zawodów puszka zostanie przekazana do lokalnej siedziby WOŚP i tak jak podczas poprzednich edycji, po jej otwarciu sporządzony będzie protokół. Raport z tego wydarzenia pojawi się na stronkach ligowych.
Wpisowe do zawodów ustalamy na kwotę min. 25 zł od zawodnika. Skład max. 10 osób.
Do akcji, jak zwykle, przyłączy się także spore grono ligowych partnerów ( Laser Fight 2, Camel Pizza, BD ART Sp z o.o., Browar Osowa Góra, Klub Antena, Szkoła Jazdy Engel, Pierrot, Squash Point Bydgoszcz, Dias-Group, Fit Forma Bydgoszcz, Roller Park Bydgoszcz, Pizzeria Toscania, Gabinet Hiperbaryczny Hipermedicum, VR World Bydgoszcz, Centrum Zabaw i Edukacji Złoty Smoczek, Fit&Sport Studio, ProFishing Center, Szkoła Tańca Dance Crew, Enea Astoria Bydgoszcz, … )
Zapraszamy do udziału i niebawem do licytowania!
Informacje – Robert Borowicz (tel. 501-549-149).
**********
„A”: Bohamet SA, Szkoła Jazdy Engel, 1 Brygada Logistyczna, Martech
„B”: AKP 1996 Skrzetusko, PPHU Dach, Camel Pizza, Magstal S.C.
**********
Terminarz (1 x 12 min):
10:00 Bohamet SA – Szkoła Jazdy Engel
10:15 1 Brygada Logistyczna – Martech
10:30 AKP 1996 Skrzetusko – PPHU Dach
10:45 Camel Pizza – Magstal S.C.
11:00 Martech – Bohamet SA
11:15 Szkoła Jazdy Engel – 1 Brygada Logistyczna
11:30 Magstal S.C. – AKP 1996 Skrzetusko
11:45 PPHU Dach – Camel Pizza
finał licytacji
12:30 Bohamet SA – 1 Brygada Logistyczna
12:45 Martech – Szkoła Jazdy Engel
13:00 AKP 1996 Skrzetusko – Camel Pizza
13:15 Magstal S.C. – PPHU Dach
13:30 2A – 1B
13:45 1A – 2B
14:00 o III miejsce
14:15 FINAŁ

 


Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Termin: 29 stycznia 2022 r. (sobota), godz. 9.00-19.00

Bydgoszcz – Centrum Handlowe Rondo w Bydgoszczy, ul. Kruszwicka 1,

Organizator: Maciej Młodzik, Kacper Czarnota

Partnerzy: WOŚP, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich

Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydenci miast: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina, Warszawy, Wrocławia oraz Prezes PZTW.

 Już w najbliższą sobotę 29 stycznia mieszkańcy dziewięciu miast usiądą na ergometry wioślarskie walcząc o tytuł najlepszego miasta w 12. edycji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w Wiosłowaniu dla WOŚP. Pojedynek polega na zmobilizowaniu jak największej ilości osób, z których każda pokona dystans 500 metrów.

Do zaciętej rywalizacji tradycyjnie przystąpi Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, dołączy natomiast Wrocław. Mieszkańcy tych 9. miast zmierzą się ze sobą na ergometrach wioślarskich, próbując pobić poprzednio ustanowione rekordy.

W ciągu jedenastu lat kilka tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych i wioślarskich. To również doskonała okazja, aby sprawdzić czy dźwiganie toreb z zakupami poprawiło kondycję klientów centrów handlowych.

Celem akcji każdego roku jest zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, (przez cały dzień odbywać się będzie zbiórka do puszek WOŚP) promocja wodnych dyscyplin sportowych i polskich Mistrzów sportu.

Cel sportowy: Bicie rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h (godz. 9.00 – 19.00) przewiosłują na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów!

Każdy, kto 29 stycznia odwiedzi jedną z 9. galerii handlowych będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma  wyjątkowy CERTYFIKAT!

Impreza odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi.

Podczas poprzedniej edycji imprezy (w 2020 roku) rywalizacja toczyła się do samego końca, zwłaszcza o pierwsze miejsce. Jednak ostatecznie po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 164,5 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się 329 osób. Na drugim miejscu uplasowała się Bydgoszcz (163 km – 326 osoby), na trzecim Szczecin (149 km – 298 osoby). Tuż za nimi Kraków (137,5 km – 275 osoby), Gdańsk (133,5 km – 267 osoby), Poznań (133 km – 266 osoby), Warszawa (117,5 km – 235 osoby), i Lublin (64,5 km – 129 osoby). W sumie 2125 osób przewiosłowało dystans 1062,5 km.

Punktem kulminacyjnym była Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast.

Udział wzięli m.in medaliści olimpijscy: Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski, Mateusz Kusznierewicz, Szymon Ziółkowski, Paweł Baraszkiewicz, Daniel Jędraszko, Andrzej Juskowiak, Arkadiusz Onyszko, Dariusz Białkowski, Grzegorz Nowak, Jan Szymański, Maciej Freimut, Ryszard Kubiak, Łukasz Pawłowski, Michał Cieślak, Witold Terechowicz.

Udział wzięli także: Monika Pyrek, Mateusz Sawrymowicz, Łukasz Chyła, Damian Zieliński, Tomasz Kaczor, Marian Drażdżewski, Łukasz Siemion, Krzysztof Paradowski, Sławomir Kruszkowski, Piotr Bujnarowski, Michał Stawowski, Michał Słoma, Mariusz Siudek, Zdzisław Bromek, Joanna Zając Aleksandra Mierzejewska, Jacek Krzyżaniak, Jan Ząbik, Stanisław Miedziński, Krzysztof Szczepański, Mariusz Lipka, Krzysztof Paradowski, Mariusz Kubiak, Janusz Adamski (alpinista) oraz wielu innych wybitnych i wspaniałych przedstawicieli świata sportu.

Wiosłowali również włodarze miast i politycy: Piotr Całbecki (Marszałek woj. Kujawsko-Pomorskiego), Ryszard Świlski (Wicemarszałek Województwa Pomorskiego), Jacek Jaśkowiak (Prezydent Poznania), Ewa Bąk (Dyrektor W. Sportu UM Poznania), Michał Zaleski (Prezydent Torunia), Renata Kaznowska (Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy), posłowie na Sejm RP: Joanna Scheuring-Wielgus, Iwona Hartwich, Zbigniew Giżyński, Arek Myrcha oraz radni i inni przedstawiciele urzędów.

Na ergometry wsiedli również zawodnicy drużyn futbolu amerykańskiego: Archers Bydgoszcz, Białe Lwy Gdańsk, Tytani Lublin, Armia Poznań, Armada Szczecin, Angels Toruń, Warsaw Mets. Warto podkreślić, że zawodnicy byli w pełnym rynsztunku – w 2022 roku również ich nie zabraknie.

Tym razem również nie zabraknie gwiazd!!!!

Które miasto wygra? Przekonamy się 29 stycznia 2022 r.!

Dołącz do nas! Ty też możesz zostać rekordzistą Polski!!!

 Gorąco zapraszamy!

 Harmonogram:

9.00 – rozpoczęcie wyścigów dla publiczności

13.00 – 14.00 – Wyścigi gości VIP

19.00 – zakończenie bicia Rekordu Polski, zakończenie imprezy.


30. finał WOŚP to już 7 raz jak MuzeumKomorek.pl wspiera finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy. Po raz pierwszy wystawiali się podczas 24 finału na Starym Rynku w Bydgoszczy, aby w kolejnych latach kontynuować tą tradycję w namiocie Moto DawcówUśmiechu.Podczas 28. finału pierwszy raz mogliście Państwo odwiedzić to prawdopodobnie pierwsze takie w Polsce miejsce. Dwa lata temu Muzeum odkryło rąbka tajemnicy i podczas WOŚP udostępniło część swojej kolekcji (reszta lokalu była jeszcze w trakcie remontu).W niedzielę 30 stycznia MuzeumKomórek otwarte będzie w zamian za zasilenie puszki WOŚP. Tego dnia nie będzie tradycyjnego oprowadzania, natomiast cała kolekcja dostępna będzie dla Państwa na wyciągnięcie ręki. Zachęcamy również do rozmów z założycielami Muzeum.Zbiory Muzeum to ok 2800 telefonów, z czego blisko 1110 to pojedyncze modele. Do tego niezliczona ilość gadżetów i świecidełek z logo operatorów.
Serdecznie zapraszamy w Niedzielę 30 stycznia 2022 podczas 30. Finału WOŚP. Bydgoszcz, ul. Pomorska 15 (brama vis-a-vis Straży Pożarnej).


 

 

 

 

 

 

 

30 stycznia 2022 już po raz IV wyruszymy Retro Karawaną WOŚP.

Będzie to parada niesamowitych pojazdów i liczymy ,że pojedzie grubo ponad 30 aut m.in klasyki rodem z PRLu, mlalcuhy, polonezy, żuki, pojazd opancerzony BRDM, czapajew, Vw Iltis milicyjny UAZ, Star 25, Mercedesy, garbusy, amerykańskie krążowniki i wiele innych ciekawych pojazdów wioząc muzykę z głośników w tej kolorowej karawanie pokonując kilkadziesiąt km i w ten sposób akcentując ten szczególny dzień. Trudno ,żeby na takiej trasie nie było wyjątkowych miejsc, gdzie by na Nas nie czekali . W tym roku planujemy się zatrzymać w kilku miejscowościach na spotkania z mieszkańcami, które przygotowane zostały przez naszych przyjaciół w określonych godzinach
Łochowice (świetlica wiejska) godz. – 11,30-12,30
Nakło (Garaż PRL) – 12,50 -13,50
Gliszcz -14,20-15,20
Bydgoszcz (Torbyd) – 17
Zapraszamy w te miejsca wszystkich, którzy chcą coś wrzucić do WOŚP-owej puszki, zobaczyć fantastyczne auta, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz spędzić czas w wyjątkowej atmosferze czy wylicytować coś szczególnego. Na tegoroczny wyjątkowy 30 finał WOŚP przygotowaliśmy 30 ręcznie wykonanych stalowych statuetek z podobizną Jurka Owsiaka na polskim „komarze”. Będą także specjalne kubeczki WOŚP.
Mamy też inne niesamowite gadżety :
Arkady Paweł Fiedler przekazał kilka sztuk filmów DVD z autografem z wyprawy „Maluchem przez Afrykę”
Pan Jan Ciepliński, cukiernik przekazał okazjonalne przepiękne i pyszne Pałuckie pierniki WOŚP-owe.
Skansen Łochowice przygotował kalendarze,kubeczki i super albumy kolekcjonerskie
Zapraszamy też wszystkie dzieciaki z własnoręcznie przygotowanymi sercami,które nie tylko pokażemy i zlicytujemy, ale też nagrodzimy słodkościami domowej roboty.
Dodatkowo gospodarze tych przystanków także czekają jeszcze ze swoimi niespodziankami, a więc będzie kolorowo, wesoło i nie może Was tam zabraknąć
Szczegółowe informacje śledźcie na Fb:
Baza Maszynowa w Kruszynie
IV Retro Karawana WOŚP
Siema i do zobaczenia na trasie! „