Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28 stycznia (sobota godz. 10.00 – 18.00) w Centrum Handlowe Rondo w Bydgoszczy, ul. Kruszwicka 1.

Organizator: Maciej Młodzik, Kacper Czarnota

Partnerzy: WOŚP, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich

Tegoroczna impreza odbędzie się w 10 polskich miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Toruniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Celem akcji każdego roku jest zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, (przez cały dzień odbywać się będzie zbiórka do puszek WOŚP) promocja wodnych dyscyplin sportowych i polskich Mistrzów sportu.

Cel sportowy: Bicie rekordu Polski w największej ilości osób, przewiosłują na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów!

Każdy, kto 28 stycznia odwiedzi galerię handlowych będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma  wyjątkowy CERTYFIKAT!


Stowarzyszenie RUN BYDGOSZCZ

Jest to nasz 3 serduszkowy trening dla WOŚP.

Trening odbędzie się w dniu 29.01.2023 o godzinie 9:30 w Myślęcinku. Przed wyruszeniem na leśne ścieżki Myślęcinka odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszki, losowanie drobnych gadżetów oraz sfinalizowanie licytacji, które będą prowadzone wcześniej na naszym FanPage

https://www.facebook.com/StowarzyszenieRunBydgoszcz/

Trening będzie podzielny na grupy biegowe (w zależności od zaawansowania) oraz Nordic Walking. Wszystkie szczegóły dotyczące naszego treningu znajdują się w opisie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1027267468207636/


Otwarty trening kolarstwa przełajowego” po ciekawej i urozmaiconej trasie przełajowej długość okrążenia 2 km ilość okrążeń w zależności od kategorii wiekowej. Zorganizowanego przez jedyny klub kolarski w regionie, który szkoli dzieci i młodzież w kolarstwie górskim N-Bike Academy( https://www.facebook.com/N-Bike-Academy-634778479955813) . Spotykamy się 29 stycznia o godzinie 10.00 przy kładce w Rynkowie( https://goo.gl/maps/ZQryFL4qNhtHzK9E9) można przyjechać rowerem lub samochodem od strony Myślęcinka ul. Rekreacyjną! Podczas treningu dla uczestników przygotowaliśmy ciepłą herbatę i kawę oraz słodki poczęstunek. Wśród uczestników rozlosujemy drobne nagrody a jedziemy ramach 31 Finału WOŚP.

Strona wydarzenia: https://fb.me/e/385rS6PSU

 


W tym roku Bydgoska Masa Krytyczna gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zapraszamy na serduszkowy przejazd rowerowy w ostatni piątek miesiąca, 27 stycznia.

więcej informacji link


Halowy turniej  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rywalizacja zaplanowana jest na 29 stycznia br. od godzin porannych na obiekcie przy ul. Karłowicza 2 w Bydgoszczy. Turniej (formuła „open”), tak jak zawsze, połączony będzie z licytacjami. Organizator (Robert Borowicz , tel. 501-549-149)
Start rywalizacji o 9:30.
Licytacje sportowych suwenirów o 11:30 (link do przedmiotów)
Finał turnieju 13:45.

Retro Karawana

Jak co roku podczas 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyruszamy Retro Karawaną by wspomóc ten szczytny cel. W zeszłym roku kolumna sięgnęła niemal 70 pojazdów, a dzięki ogromnym sercom i hojności uczestników i odwiedzających nasz kolorowy przejazd udało nam się zebrać ponad 20 000 złotych! Do wylicytowania były wyjątkowe pamiątkowe statuetki, WOŚPowe kubeczki, przepyszne ręcznie robione pierniki ( była nawet chatka z pierników) a także wiele ciekawych fantów od naszych wyjątkowych znajomych.
W tym roku również chcemy wyruszyć w trasę do tych miejsc gdzie nie odbywają się żadne wydarzenia związane z finałem tak aby i mieszkańcy tych miejscowości mogli wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Poniżej garść informacji na temat tegorocznej Retro Karawany.

Zaczynamy tak jak w zeszłym roku na parkingu Pesy przy ul. Pileckiego, następnie całą kolumną przejedziemy przez miasto i pojedziemy do Łochowic gdzie jak co roku możemy liczyć na Klub Miłośników Starej Techniki Skansen Łochowice i gorące przyjęcie! Stamtąd wyruszymy do Nakła gdzie Prywatne Muzeum Historii „Garaż PRL-u” już nie mogą się nas doczekać! Po krótkim przestoju udamy się do Gliszcza gdzie tak jak w zeszłym roku sołtys wraz z okolicznymi mieszkańcami będą na nas oczekiwać! No i na koniec udamy się w drogę powrotną do Bydgoszczy!
Jak co roku szykujemy WOŚPowe statuetki, będą też przepyszne okazjonalne pierniki, a to wszystko może być wasze, na każdym przystanku zorganizujemy małe licytacje, na których będzie można nabyć je wspomagając ten szczytny cel!

Więcej informacji na naszym fb Prywatne Muzeum Historii i Techniki Baza Maszynowa w Kruszynie:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057487567531

Lub w wydarzeniu:

https://fb.me/e/2AevCeyYT


 

Nasercowe Granie

od 1994 roku regularnie towarzyszy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jest to koncert utrzymany w klimatach Krainy Łagodności. W tym roku będzie można posłuchać m.in. Leonarda Luthra, Łukasza Majewskiego, Piotra Pieńkowskiego i Wojtka Lachowskiego, zespół Wszystkiego Najlepszego i wielu innych artystów. W trakcie koncertu tradycyjne licytacje na WOŚP.

Koncert rozpoczyna się 28.01.2023 (sobota) o godz. 17.00 w Restauracji Zatoka, ul. Św. Floriana 6a. Po koncercie zapraszamy na After-Party, podczas którego dalej gramy i śpiewamy.