stary_rynek_www_jmmedia_pl
 Program koncertu
12:15 – Up2Excellence Studio
13:00 – Rafał Chmiel
14:00 – Miki Macioszczyk & The Flavours
15:00 – Oliver Olson (BOR) i Nicole Tymcio
16:00 – Banau
17:00 – Mislead
18:00 – BydziaComBand
19:00 – Kali
20:00 – Światełko do nieba
20:15 – Agnieszka Adamczewska

 


Grupa Rekonstrukcji Historycznej Desantura

powstała 2 sierpnia 2013 roku.Nasza grupa składa się z pasjonatów historii z Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Desantura powstała na bazie zainteresowania militariami i dziejami najnowszymi, tak Federacji Rosyjskiej jak i całego okręgu Kaukazu.Głównym obszarem naszej działalności jest rekonstrukcją rosyjskich sił 76-ej Dywizji Szturmowo- Desantowej podczas konfliktu w Gruzji w 2008 roku jednak, wraz z rozwojem Grupy, budowaniem wiedzy i gromadzeniem sprzętu zdecydowaliśmy się na stworzenie sylwetek gruzińskich: II Brygady Piechoty
(2008) oraz Gwardii Narodowej (2008) a także bojowników i żołnierzy stron walczących podczas Wojny Domowej w Gruzji (1991-1993). Przyjmujemy za jedno z naszych nadrzędnych zadań rzetelną prezentację i pogłębianie złożonej problematyki Kaukazu z uwzględnieniem stanowisk wszystkich stron zaangażowanych w konflikty. Historia tego obszaru, wciąż budzi ogromne emocje i kontrowersje zarówno w Polsce, Europie jak i Rosji i Gruzji. Mamy nadzieję, że nasza Grupa i ta strona internetowa będą w sposób możliwie obiektywny budować dyskusję o konfliktach rozgrywających się na południe od Wielkiego Kaukazu. Oprócz typowych działań rekonstrukcyjnych chętnie uczestniczymy we wszelkich akcjach charytatywnych, dobroczynnych i edukacyjnych.


Moto DawcyUśmiechu

grupa pozytywnie zakręconych ludzi, która łączy pasje z pomaganiem. Kolejny rok wspomagamy Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na starym rynku będzie można u nas zobaczyć motocykle m.in. motocykl żużlowy, a także auta takie jak Fiat 125p pick-up 1981 czy Oldsmobile custom cruiser 1986Do grupy może przystąpić każdy. Co roku jest z nami Szkoła Jazdy Modraczek. W tym roku łączymy siły z OSP Bydgoszcz oraz wsparcia udziela nam pies ratownik Kuba. Przy naszym stanowisku, za datek do puszki będzie można zrobić sobie zdjęcie z naszymi maskotkami Myszką Micky i Minnie oraz parą Minionków, oraz sprawdzić wpływ alkoholu na człowieka przez alkogogole


EKIPA OFF ROAD 4X4 BYDGOSZCZ I OKOLICE

Pasjonaci aut terenowych biorący udział w różnych akcjach charytatywnych .Na Starym Rynku po raz kolejny pojawią się wspierające WOŚP profesjonalnie przerobione samochody i ich kierowcy dla których nie ma złych dróg – im więcej błota tym lepsza zabawa. Będzie możliwość obejrzenia oraz przymierzenia się i zrobienia zdjęć w autach których używają dorośli ludzie lubiący taplać się w błocie jak małe dzieci 🙂 A jeśli komuś się spodoba to będzie mógł wylicytować voucher i wziąć udział w takiej zabawie..


Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki,

zrzeszające miłośników klasycznej motoryzacji w naszym regionie, aktywnie włącza się w organizację tegorocznego finału WOŚP. Mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli podziwiać pojazdy biorące udział w Retro Karawanie klasyków po sztabach WOŚP na terenie regionu, jak również w bezpośredniej okolicy Starego Miasta w Bydgoszczy. Na płycie Starego Rynku będzie można zobaczyć zabytkowe pojazdy, a kawałek dalej (prawdopodobnie na ulicy Mostowej) zorganizowane będą przejazdy klasykami w sąsiedztwie Starego Miasta. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu i zarazem wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!


Ochotnicza Straż Pożarna Bydgoszcz – Fordon

przygotuje pokaz sprzętu strażackiego będzie także wóz straży oraz możliwość nauki pierwszej pomocy.